ZNP potwierdza: będzie strajk – czy w Łomży też?

Strajk nauczycieli

Nauczyciele mają dość – Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję w sprawie strajku przeciwko wprowadzeniu reformy edukacji. Został zaplanowany na 31 marca. – To jeden dzień, w którym nauczyciele odejdą od tablic…- mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz.

W swoich postulatach ZNP domaga się m.in. zagwarantowania miejsc pracy dla nauczycieli i obsługi do 2022 roku, wzrostu o 10 proc. wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli oraz gwarancji niedokonywania niekorzystnych dla pracowników zmian warunków.

ZNP nie poda listy szkół, których pracownicy przyłączą się do strajku generalnego. Dlaczego? – Z bardzo prostej przyczyny: jesteśmy obiektem ogromnej nagonki ze strony zarówno kuratorów, jak i “Solidarności”. Dlatego podjęliśmy decyzję, że jeśli będziemy informować o strajku, to bez podawania rejonów i okręgów. Nie chcemy, by kuratorzy podejmowali działania represyjne wobec nas – mówi Sławomir Broniarz. – Już teraz zwolennicy strajku spotykają się z takimi reakcjami. Nie tylko nauczyciele, ale także dyrektorzy i rodzice, którzy są w to zaangażowani. W szkołach, w których odbędzie się protest rodziców, już trwają rozmowy kuratorów z dyrektorami. Chcą zdobyć informacje i upewnić się, że dyrektorzy placówek nie są zwolennikami tej akcji i nie będą jej wspierać – dodaje.

Przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej zbiorą się rodzice, którzy nie chcą wprowadzenia zmian Zalewskiej. Przedstawią swój najważniejszy postulat: natychmiastowe zatrzymanie wprowadzenia reformy edukacji. “Czekamy na to, że wreszcie ktoś poważnie potraktuje głos rodziców. Zechce nas wysłuchać, zrozumieć nasze argumenty i zatrzymać to szaleństwo, które się wiąże z wprowadzaniem reformy” – mówi Dorota Łoboda z ruchu “Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji“.

Pikieta poprzedzi strajk rodziców, który będzie polegał na nieposłaniu dziecka do szkoły. Został zaplanowany na 10 marca.

 

Link do foto na twitterze: https://twitter.com/ZNP_ZG/status/839100255123689473/photo/1

Related posts

Leave a Comment