Znaleziono bombę w Łomży – ewakuacja mieszkańców [VIDEO & FOTO]

Bomba lotnicza najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej została odkopana podczas prowadzonych prac na ul. Zygmunta Glogera w Łomży. Łomżyńscy policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajęli się niewybuchem.

Łomżyńscy policjanci, wczoraj przed godziną 16:00, zostali zaalarmowani przez pracowników wykonujących prace remontowe na ul. Zygmunta Glogera o wykopaniu niewybuchu. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli ten teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Dzielnicowi i strażacy powiadamiali mieszkańców okolicznych domów i budynków wielorodzinnych o zagrożeniu. Na czas potrzebny do przygotowania akcji, wydobycia niewybuchu oraz bezpiecznego wywiezienia go z miasta, ewakuowano ok. 400 osób. Osoby te znalazły schronienie między innymi w podstawionych autobusach czy otwartej na czas akcji sali gimnastycznej jednej z pobliskich szkół. Na godzinę wyłączono także całkowicie z ruchu sąsiadujące z Glogera ulice, w tym ul. Wojska Polskiego, leżącą w ciągu drogi krajowej nr 61. Niewybuch podniesiono tuż przed godziną 21:00, po czym mieszkańcy mogli już bezpiecznie wrócić do swoich domów. W zabezpieczeniu brało udział 46 policjantów, strażacy, służby medyczne oraz wolontariusze Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży.

Mundurowi przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment