Zlot food tracków w ŁOMŻY!

Zlot food tracków w ŁOMŻY

Przed mieszkańcami ŁOMŻY, którzy cenią sobie kulinarne podróże pojawia się szansa odwiedzenia w ciągu jednego zaledwie weekendu, co najmniej czterech kontynentów. Przy Galerii ŁOMŻA odbędzie się zlot foodtrucków, które zaoferują szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.
5-7 maja (piątek, sobota, niedziela) Galeria Łomża stanie się kulinarnym centrum miasta! Odbędzie się tam niecodzienny piknik, którego główną atrakcją będzie około 15 food trucków – aut przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków. Start imprezy w piątek o godzinie 10.00, zakończenie w niedzielę o 17:00
Każdy z samochodów serwuje oryginalne potrawy: od tradycyjnych, slowfoodowych burgerów, poprzez holenderskie zapiekanki, aż po smażone batony i lody molekularne! Oferta zaspokoi najwybredniejsze gusta miłośników jedzenia.
Auta z jedzeniem nie będą jedyną atrakcją tego eventu. Organizatorzy zapewnią także strefę dziecięcą: plac zabaw, malowanie buziek i opiekę animatorów. Będzie także specjalna strefa chill-out, w której będzie można się zrelaksować na leżakach przy dźwiękach muzyki DJ-a.
Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne: przystawki, dania główne oraz desery i kawa.

LISTA FOOD TRUCKÓW:
Foodtruck Jeżowóz – wege szamka!
Gastro Truck – Kozackie burgery!
Pan Zapieksa – holenderskie zapiekanki!
Pan Baton – Smażone batony i lody molekularne !
Le mini lemoniada – lemoniada molekularna!
Fura Frytek – fryty belgijskie!
Burger Slow Food – Przepyszne buksy!
Traditional Hungarian – Oryginalne, węgierskie Langosze!
Beat Burger – Najlepsze na świecie hambuksy!
Krucjata Smakiem – Pierogi z pieca i kugiel!
Shakewave Truck – Słodkie i zdrowe szejki!
Dos Sombreros – meksykańskie fajitas!
Jadłobus – wolnopieczone mięsa w formie sandwicha!

 

Źródło: Galeria Łomża

Related posts

Leave a Comment