Złe Psy i Sova na koncercie patriotycznym z okazji Święta Wojska Polskiego

Złe Psy i Sova na koncercie patriotycznym z okazji Święta Wojska Polskiego

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. W jego trakcie wystąpią m.in. raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie odbędzie się w środę 15 sierpnia 2018 r. o godz. 18:00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!

Na początku koncertu z kilkoma utworami zaprezentują się łomżyńscy seniorzy z zespołu Tabor. Po nich zaśpiewa 15-letni wokalista z Łomży Damian Śliwiński.
Następnie wystąpi pochodzący z Jeleniej Góry Dominik „Sova” Gudowski. To wykonawca rapu patriotycznego, który swoimi utworami propaguje historię Polski, dobro oraz pozytywne wartości. Pod koniec ubiegłego roku wydał swoją pierwszą płytę pt. „Cmentarz Wyklętych”, na której znalazły się utwory przepełnione poetycką treścią, będącą wyrazem hołdu dla najbardziej zasłużonych Żołnierzy Wielkiej Polski.
Na zakończenie koncertu patriotycznego zagra zespół Złe Psy, utworzony przez Andrzeja Nowaka, założyciela i gitarzystę grupy TSA, zaliczanej do prekursorów heavy metalu w Polsce. W przeciwieństwie TSA, Złe Psy wykonują szeroko pojętą muzykę rockową oraz bluesową. Na rynku muzycznym zespół zadebiutował w 2002 roku albumem “Forever”, który okazał się ogromnym sukcesem, podobnie jak druga płyta “Polska – Urodziłem się w Polsce”, która stała się dużym wydarzeniem na rynku muzycznym. Utwór promujący ten album o takim samym tytule, stał się najbardziej rozpoznawalną piosenką grupy, która m.in. towarzyszy ceremonii wejścia na ring boksera Artura Szpilki. Trzecia płyta zespołu pt. “Duma”, której premiera miała miejsce w czerwcu ubiegłego roku, również zbiera bardzo dobre recenzje.
Koncert patriotyczny, wieńczący obchody Święta Wojska Polskiego, jest także elementem „Łomżyńskich wakacji”.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment