Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego 2018

Budżet Obywatelski Łomża 2018
Od 8 czerwca mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać swoje propozycje do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Mariusz Chrzanowski planuje przeznaczyć na ten cel rekordową kwotę 2 mln zł. Dodatkowo na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta stworzony został Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Na jego realizację Miasto Łomża wyda 100 tys. zł. Propozycje wszystkich zadań można zgłaszać do 7 lipca.

Za nami już cztery edycje Budżetu Obywatelskiego, w których mieszkańcy Łomży zdecydowali o podziale ponad 3 mln. zł. W tym czasie zrealizowanych zostało wiele pomysłów. Powstawała nowa infrastruktura, place zabaw, siłownie zewnętrzne czy boiska. – Mam nadzieję, że i tym razem mieszkańcy przedstawią wiele ciekawych pomysłów – mówi Prezydent Mariusz Chrzanowski i zaprasza wszystkich łomżan do współdecydowania o przyszłości miasta. Nowością w tym roku jest Młodzieżowy Budżet Obywatelski. – Jest to odpowiedź na potrzeby młodego pokolenia mieszkańców Łomży – tłumaczy  włodarz nadnarwiańskiego grodu. W ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać wszelkie zadania, które dotyczą młodzieży i w odróżnieniu od Budżetu Obywatelskiego nie muszą to być działania wyłącznie inwestycyjne, a tzw. działania miękkie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Miejskim w Łomży przy ul. Stary Rynek 14 w godzinach od 7.30 do 15.30. Wypełniony wniosek należy przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Stary Rynek 14 z dopiskiem “Budżet Obywatelski – INCJATYWY”, złożyć osobiście w Ratuszu w Punkcie Obsługi Mieszkańców, bądź przesłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.lomza.pl. Swój pomysł można zgłosić również za pomocą aplikacji “Info Łomża”. Propozycje zadań przyjmowane będą do 7 lipca.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

One Thought to “Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego 2018”

  1. ABC123

    Ciekawe czy psi park zostanie wreszcie wybudowany.

Leave a Comment