Zawody OTK “Piątuś Cup” zakończone

Zawody OTK "Piątuś Cup" zakończone
Aleksandra Węgrzyn z UKS RP SPORT Olsztyn zwyciężyła w trzeciej edycji ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjny młodziczek w tenisie “Piątuś Cup”, Przez trzy dni na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rywalizowało 16. tenisistek w wieku do 14 lat.

Tenisistka z Olsztyna nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie sześć meczów. Tuż za nią uplasowała się  Martyna Zaremba (WTS DeSki Warszawa), trzecia była Aleksandra Głowacka (KS Budowlani Olsztyn).

Zawody odbywały się w systemie grupowym. Następnie po fazie eliminacyjnej, dziewczęta rozgrywały mecze “każda z każdą” w swoich grupach walcząc o kolejne pozycje w turnieju. – Taki system pozwolił zawodniczkom na rozegranie dużej liczby pojedynków, a przegrany mecz nie wiązał się z eliminacją z zawodów – informuje Tomasz Waldziński, trener “Returnu”. Gospodarza turnieju, łomżyński klub UKS “Return” Łomża reprezentowała Maja Cyndzas. – Maja nie grywa na co dzień  w turniejach ogólnopolskich, a swój udział w zawodach potraktowała typowo szkoleniowo. Zagrała dobrze  pokazując bardzo ładną technikę gry, wykazując wolę walki i dobre przygotowanie kondycyjne – tłumaczy Waldziński.

Łomża,Piątuś Cup,tenis

– Chcieliśmy pokazać  miłośnikom tej dyscypliny sportu  z naszego miasta tenis na najwyższym polskim poziomie. Kibice mogli podziwiać techniczno-taktyczne zagrania czołowych zawodniczek z Polski – podsumowuje Waldziński.

Na turnieju obecny był Bolesław Szmyd, trener przygotowania motorycznego Polskiego Związku Tenisa, współpracujący z Agnieszką Radwańską i czołowymi polskimi tenisistami. Sędzią głównym zawodów z ramienia PZT był Janusz Sewastianow.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędu Miejskiego w Łomży. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także  produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment