Zawodnicy gali “Armia Fight Night II – drugie uderzenie” po oficjalnym treningu

Zawodnicy gali "Armia Fight Night II – drugie uderzenie" po oficjalnym treningu

W sobotę 7 kwietnia 2018 r. odbędzie się w naszym mieście gala sportów walki „Armia Fight Night II – drugie uderzenie”. Jej przedsmak mieliśmy w minioną sobotę (24 marca) w Galerii Veneda, gdzie odbył się pokazowy media trening. W tym samym miejscu, dzień przed galą o godz. 19:00, odbędzie się oficjalne ważenie zawodników. Same zawody będą miały miejsce w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Filip Bątkowski, prezes federacji Armia Fight Night zapowiada, że będzie to wielkie święto sportów walki w naszym mieście. – Po raz pierwszy przyjedziemy do Łomży zaprezentować żołnierzy Wojska Polskiego, walczących zawodowo na zasadach MMA. Dajemy też możliwość pokazania się lokalnym sportowcom. Będą to trzyrundowe walki po pięć minut każda runda – mówi Filip Bątkowski zapowiadając występy m.in. zawodników z przeszłością w najbardziej znanej polskiej federacji KSW.
Jednym z walczących dla tej federacji jest zawodowy żołnierz Mateusz Zawadzki. – Jestem zawodnikiem, który na swoim koncie ma już kilkanaście walk. Będzie to kolejne wyzwanie przede mną, ale czuję, że osiągnąłem życiową formę, co zapowiada ciekawy pojedynek – mówił po swoim pokazie Mateusz Zawadzki, zachęcają do przybycia na galę. W walce wieczoru jego rywalem będzie Dominik Chmiel.
W łomżyńskiej gali wystąpi również pochodzący z naszego miasta Maciej Roszkowski. Przyznaje, że bardzo ciężko przygotowuje się do swojego występu. – Trzy razy w tygodniu mam sparingi dochodzeniowe, które polegają na tym, że jestem w środku, a trzech czołowych polskich zawodników „na świeżości” stara się jak najbardziej mnie zmęczyć w każdej z rund, także będę gotowy. Mój rywal jest bardziej doświadczony ode mnie, bardzo dobrze pokazał się też na pierwszej gali Armia Fight Night. Jest mocny i solidny w każdej płaszczyźnie, ale ja także będę gotowy, dlatego zapowiada się dobra walka – mówił Maciej Roszkowski.
Wśród reprezentantów naszego miasta zobaczymy zawodników Fight Club Łomża Huberta Żochowskiego, Huberta Sulewskiego, Piotra Mroczkowskiego, a także Patryka Surdyna i Krystiana Cwalinę z Black Horse MMA Łomża. Gośćmi specjalnymi gali będą: zawodowy pięściarz wagi cruiser Michał Cieślak, zawodnicy UFC Jan Błachowicz i Michał Oleksiejczuk, były zawodnik UFC i KSW Tomasz Drwal oraz pretendent do tytułu Mistrza Świata w boksie Maciej Sulęcki.
Bilety na galę w cenie od 30 do 200 zł można nabywać w Kinie Millenium (ul. Wojska Polskiego 7), Fight Club Łomża (ul. Poznańska 90), Black Horse MMA Łomża (ul. Sikorskiego 166) oraz za pośrednictwem portalu biletin.pl.

Karta walk gali „Armia Fight Night II – drugie uderzenie” w Łomży
11.  Mateusz Zawadzki żołnierz (12-3) vs Dominik Chmiel (8-5) żołnierz – 77 kg
10. Tomasz Zawadzki żołnierz (6-2)  vs  TBA – 66 kg
9. Adam Biegański (3-0) vs  TBA – 84 kg
8. Maciej Roszkowski (3-0) vs Jacek Bednorz (3-4) – 84 kg
7. Paulina Raszewska (0-1) vs. TBA (prawdopodobnie zawodniczka z zagranicy) – 57 kg
6. Karol Skrzypek (1-0) vs. Krystian Cwalina (0-0) – 77 kg
5. Hubert Sulewski  żołnierz (1-0) vs. Aleh Biruk (2-1) – 66 kg
4. Patryk Surdyn (1-0) vs. Piotr Kamiński (2-2) – 61 kg
3. walka pół zawodowa: Piotr Mroczkowski vs. Maciej Kierzkowski – 70 kg
2. walka pół zawodowa: Bartek Zaczeniuk vs. TBA – 100 kg
1. walka pół zawodowa: Hubert Żochowski vs. Kamil Czyżewski – 70 kg

 

UM Łomża

Related posts

One Thought to “Zawodnicy gali “Armia Fight Night II – drugie uderzenie” po oficjalnym treningu”

Leave a Comment