Zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa Magdy Olszewskiej

Zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa Magdy Olszewskiej

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Olszewskiej, które odbędzie się w piątek 17 listopada w Galerii Pod Arkadami. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Artystka maluje abstrakcyjne formy, z których dopiero po czasie wyłania się obraz. Najważniejszy jest dla niej kolor, który samoczynnie wyzwala u odbiorcy estetyczne i emocjonalne doznanie. Barwa w jej pracach pełni funkcję symboliczną i emocjonalną. Malarstwo jest dla niej podróżą, w której poszukuje nowych treści w otaczającym świecie. Swoje emocje tłumaczy przenosząc je na abstrakcyjne obrazy. Eksperymentuje z fakturą, niekiedy nadając jej wręcz postać reliefu.

Magda OLSZEWSKA
Urodziła się w 1987r. w Łomży. Malarka, architekt wnętrz oraz projektantka mebli. W 2012 obroniła dyplom na wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas obrony pracy magisterskiej otrzymała wyróżnienie za aneks z malarstwa u prof. Andrzeja Zwierzchowskiego. Doświadczenie i wiedzę zdobywała nie tylko na polskich, ale i na uznanych, zagranicznych uczelniach, takich jak np. Falmouth University w Wielkiej Brytanii na renomowanym Wydziale Interior Design. Jej prace były prezentowane na corocznych wystawach na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 2006-2012.

Wystawę „Tłumaczenie emocji na obrazy” można będzie oglądać do 18 grudnia 2017 r.

 

tekst i foto: MDK-DŚT/Gabor Lorinczy

Related posts

Leave a Comment