Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną. Spotkanie będzie okazją do wspólnego łamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Nie zabraknie również potraw wigilijnych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Wydarzenia poprzedzi m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, a bezpłatny dojazd zapewni komunikacja miejska. Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpocznie się w niedzielę 16 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 na Starym Rynku w Łomży.

Tuż przed rozpoczęciem Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na najładniejsza bombkę choinkową, kierowanym do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Następnie harcerze z Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży im. Adama Chętnika przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Jego ogień nieustannie płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego, upamiętniając przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Jest ono symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, a także znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Wszystkich, którzy chcą zabrać do swoich domów ogień z Groty Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec lub lampionów.

Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną poprzedzi również Jarmark Bożonarodzeniowy, który na Starym Rynku i ulicy Długiej będzie trwał od godziny 10:00 do godz. 17:00. Będzie można na nim zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, prezenty, wyroby rękodzielnicze i potrawy regionalne. Tegoroczną atrakcją jarmarku będzie zagroda żywych reniferów.

Decyzją prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w dniu 16 grudnia korzystanie z przejazdów komunikacją miejską na wszystkich liniach w granicach administracyjnych miasta Łomży będzie bezpłatne.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment