Zakończył się jubileuszowy festiwal

Zakończył się jubileuszowy festiwal

Wieka Gala w Pałacu Lutosławskich zakończyła XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Trzydziestu znakomitych artystów wykonało przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzykę instrumentalną.

Przez ponad tydzień trwania jubileuszowego festiwalu łomżyńscy melomani nie mogli narzekać. Tradycyjnie były koncerty organowe, operetki czy musicale. Usłyszeliśmy m.in. wielką włoską operę “Nabucco” Giuseppe Verdiego. Wszystko w wykonaniu uznanych solistów, duetów czy instrumentalistów. Sopraniści, barytoniści czy tenorzy uraczyli wszystkich znakomitą dawką muzyki na najwyższym poziomie. – Przyjechało do nas cała plejada znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Nie zabrakło też tych początkujących, którzy już zdobywają sukcesy na estradach Europy – podsumował krótko Jacek Szymański, twórca i dyrektor artystyczny festiwalu.

Za wydarzenie, które od ćwierć wieku promuje nasze miasto podziękował mu prezydent Mariusz Chrzanowski. – Ten festiwal wpisuje się w historię naszego miasta – mówił włodarz Łomży. – Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co usłyszałem. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że w naszym mieście możemy rozsmakowywać się nie tylko regionalnych produktach, ale też kulturze na tym najwyższym poziomie, co jest niewątpliwą zasługą dyrektora Jacka Szymańskiego – dodał Mariusz Chrzanowski. Do podziękowań dołączyli się łomżyńscy posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski oraz okoliczni samorządowcy. Oficjalnego zamknięcia festiwalu dokonał wicestarosta łomżyński Lech Szabłowski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment