Zagrali dla Niepodległej

Zagrali dla Niepodległej

Dużo zabawy, radość i emocji towarzyszyło turniejowi piłkarskiemu “Zagrajmy razem dla Niepodległej”, który rozegrano na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych. Tradycyjnie już swoją drużynę wystawił łomżyński Ratusz na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.

Sportowe zawody zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Łomży w ramach lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Turniej odbył się przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a pieniądze na ten cel pozyskało dla szkoły Stowarzyszenie “Czas Rozwoju”. – Takie wydarzenia mają na celu integrację środowiska osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną. Sport jest doskonałą ku temu okazją. Propagujemy również w ten sposób zdrowy styl życia – mówi Lucyna Antecka, dyrektor ZSS i jednocześnie prezes stowarzyszenia. Dodaje, że w ramach FIO do szkoły trafił dodatkowo sprzęt sportowy.

Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny. Oprócz gospodarzy swoją ekipę wystawili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz tradycyjnie Urząd Miejski w Łomży. Piłkarzy magistratu na boisko wyprowadził prezydent Mariusz Chrzanowski. – Zawsze staramy się włączać w takie akcje. Sport łączy, stwarza możliwość integracji, co jest bardzo ważne w przypadku osób niepełnosprawnych – mówił kapitan zespołu. Urzędnicy zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Najpierw wygrali 5-3 z młodzieżą ze szkoły specjalnej, a później w walce o finał musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju, ulegając im 2-4. W finale ZSS prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego i radnego miejskiego Łukasza Kacprowskiego zwyciężył z PSP 5-3.

Turniej miał wątek historyczny, bowiem wpisał się w ramy lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed jego rozpoczęciem został odegrany hymn państwowy, a na trybunach było barwnie i kolorowo z dominującą bielą i czerwienią. – Bardzo się cieszę się, że w ZSS pielęgnowane są tradycje. Uważam, że połączenie patriotyzmu i sportu to najlepsza rzecz jaka może być – powiedziała, obserwująca zmagania uczestników, poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka. Przedstawicielka parlamentu znana jest z propagowania wszelkich form aktywności fizycznej, sama również ćwiczy na siłowni oraz regularnie biega.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment