Zadbaj o swój rower i swoje bezpieczeństwo

Łomża rowery

Policjanci z łomżyńskiej komendy, jak i inne jednostki policji w całym kraju, wezmą udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ramach realizacji tego programu w najbliższą sobotę policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego i Prewencji KMP Łomża przeprowadzą działania profilaktyczne, które ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.
W ramach inauguracji akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” funkcjonariusze łomżyńskiej komendy zapraszają w najbliższą sobotę tj. 21.04.2017 roku w godzinach od 10.00 do 12.00, do oznakowania swojego jednośladu. Znakowanie rowerów w łomżyńskiej jednostce wykonują policjanci Wydziału Prewencji, w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Partyzantów 48B. Aby oznakować swój rower należy (oprócz jednośladu) mieć przy sobie dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zakup roweru lub jego własność. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Mając na uwadze, iż sezon rowerowy jest w pełni zainaugurowany policjanci włączają się do promowania bezpiecznego poruszania się rowerem. Funkcjonariusze będą przypominać najważniejsze zasady i przepisy dotyczące jednośladów. Mundurowi poprzez różnego rodzaju imprezy cykliczne będą wpływać na świadomość mieszkańców naszego miasta w zakresie występujących zagrożeń w ruchu drogowym oraz sposobów przeciwdziałania kradzieżom rowerów. Policjanci będą przypominać miłośnikom jednośladów o wymogach technicznych, jakie musi spełniać rower oraz o tym , że warto zakładać kask i elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność po zmierzchu i zmroku, co znacznie wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.

 

Źródło: KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment