Za szybko w terenie zabudowanym

Policja szuka świadków zdarzenia drogowego z udziałem nieletniej dziewczynki

W miniony weekend Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali dwóch kierujących za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyznom zostało zatrzymane prawo jazdy. W obu przypadkach w tych miejscach mieszkańcy wskazywali, że kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, zgłaszając to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

W miniony weekend funkcjonariusze z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkości w obszarze zabudowanym. W pierwszym przypadku, do wykroczenia doszło w ubiegłą sobotę około godziny 11:30 na ulicy Meblowej w Łomży. Tam kierujący mercedesem 21 – latek jechał z prędkością 135 km/h. Mężczyzna ukarany zozstał mandatem w wysokości 500 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Następnie w niedzielę po godzinie 7:00 rano policjanci ruchu drogowego na drodze krajowej 61 w miejscowości Kisielnica zatrzymali do kontroli 35 – latniego kierowcę bmw, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością 101km/h. Mężczyznom zatrzymane zostały prawo jazdy. W obu przypadkach mieszkańcy, wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tych miejscach do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Podczas minionego weekendu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy zatrzymali też kierowcom 9 dowodów rejestracyjnych. W większości powodem zatrzymania dokumentu były braki aktualnych badań technicznych.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment