Z myślą o bezpieczeństwie

Z myślą o bezpieczeństwie

Wstępna koncepcja już jest, ale decydujący głos będą mieli mieszkańcy. Mowa o przebudowie skrzyżowania u zbiegu ulic Al. Piłsudskiego i Reymonta. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski proponuje, aby wybudować tam sygnalizację świetlną oraz zmienić organizację ruchu. Na 6 marca w Łomżyńskiej w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej zaplanowane są konsultacje w tej sprawie.

– Ze względu na duże natężenie ruchu to miejsce jest coraz bardziej niebezpieczne. Chcemy to zmienić i poprawić płynność ruchu – mówi włodarz miasta. Jego zastępca Andrzej Garlicki, który zajmuje się sprawami gospodarczymi w mieście dodaje, że wstępna koncepcja dotycząca tej inwestycji jest już opracowana, ale Miasto chce ją skonsultować z mieszkańcami.

Konsultacje w tej sprawie odbędą się 6 marca o godzinie 16.00 w siedzibie Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Konstytucji 3 Maja 2 (I piętro, wejście od parkingu). Warto dodać, iż przy Al. Piłsudskiego w ubiegłym roku przebudowane zostały już parkingi wzdłuż pawilonów handlowych, co w znacznej mierze poprawiło bezpieczeństwo i komfort użytkowników.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment