Wzmożone kontrole drogowe na „DK 63”

Wzmożone kontrole drogowe na „DK 63”

Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Zambrowa i Kolna prowadzili wczoraj wspólne działania pn. „Bezpieczna 63”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na tej trasie. Mundurowi sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierujących, a także sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Tego typu działania będą kontynuowane także na innych drogach naszego regionu.

Na drodze krajowej nr 63 prowadzone były wczoraj wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczna 63”. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Komend Powiatowych Policji w Zambrowie oraz Kolnie patrolowali tę trasę i sprawdzali czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Swoją uwagę funkcjonariusze skupiali m.in. na sprawdzaniu samochodów osobowych i ciężarowych oraz kontroli ich kierowców, także pod kątem trzeźwości. Podczas akcji mundurowi ujawnili 31 przypadków przekroczenia dozwolonej przepisami prędkości przez kierujących pojazdami. Na objętym nadzorem odcinku, policjanci nie odnotowali natomiast żadnych zdarzeń drogowych.

Praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu i profilaktyka związana z ruchem pieszych przy drodze krajowej nr 63. Stąd też policjanci byli w miejscach zagrożeń drogowych zgłaszanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców m.in. Podgórza i Wygody.

Takie wspólnie prowadzone działania będą kontynuowane także na innych ciągach komunikacyjnych regionu. Obecność patroli policyjnych na drodze, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczania negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy i występowania zdarzeń drogowych, a w konsekwencji wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment