Wykazali się wiedzą o Łomży

Wykazali się wiedzą o Łomży

W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbył się Wielki Test Wiedzy o Łomży. Uczestnicy zmierzyli się z ponad 30 pytaniami, najlepszy okazał się Piotr Sobociński. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich.

– Cieszę się że uczelnia aktywnie włączyła się w obchody wielkiego jubileuszu Ze zniecierpliwieniem czekamy to święto. Motyw sześćsetlecia przedstawiany jest w różnych formach. Przy szkołach są to zazwyczaj przedstawienia teatralne, konkursy recytatorskie. A pomysł studentów bardzo dobrze wpisuje się w nasze obchody. Mam nadzieję, że ta idea będzie kontynuowana w kolejnych latach – mówił uczestniczący w nagradzaniu laureatów, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta pogratulował udziału wszytskim uczestnikom.

Z inicjatywą zorganizowania testu o naszym mieście wyszedł Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Przystąpiły do niego 23 osoby. Zmierzyły się one z ponad trzydziestoma pytaniami z różnych dziedzin – historii, sportu, życia społecznego czy kultury. Czasu na zastanowienie nie było długo, bo zaledwie 15 sekund. – Pytania były bardzo trudne, ale uważam, że poziom uczestników był wysoki – podsumowuje dr hab. Krzysztof Sychowicz.

Zwyciężył Piotr Sobociński, który od dzieciństwa interesuje się historią Polski i swojego rodzinnego miasta. – Posiadałem pewną wiedzę i chciałem się sprawdzić – mówił dwudziestotrzylatek, pokazując dyplom za zdobycie pierwszego miejsca. Do testu specjalnie się nie przygotowywał – dużo czyta, lubi szczególnie książkę Witolda Jemielitego “Dzieje Łomży tysiącletnie”. Czwarte miejsce zajęła Grażyna Jastrzębska, studentka III roku pielęgniarstwa, Od dawna interesuję się historią miasta i w wolnych chwilach pogłębia tę wiedzę. – Pytania były ciekawe. Uczestnictwo dało mi wielką satysfakcję – powiedziała.

Rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik wyraził radość, że uczelnia dołożyła swoją symboliczną “cegiełkę” do obchodów święta miasta. Pogratulował wszystkim uczestnikom “wiedzy i odwagi”. – Podjęliście się niełatwego wyzwania – zwracał się do nich. – Życzyłbym sobie i Państwu, abyśmy spotkali się na kolejnym teście z okazji 650-lecia czy 700-lecia, medycyna różne cuda czyni – żartował.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment