Wraca Jarmark Kolekcjonerski!

Jarmark Kolekcjonerski

Miłośników kolekcjonerstwa znów czeka nie lada gratka. Już 23 kwietnia rusza cykl Jarmarków Kolekcjonerskich. Na łomżyńskim Starym Rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Jarmarki mają się odbywać w co trzecią niedzielę miesiąca.
– Kolekcjonerstwo to pasja, która wciąga, wyostrza zmysły i sprawia, że z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie – mówi Adam Zwierzyński, radny miejski od lat związany z Łomżyńskim Klubem Kolekcjonerskim, który jest pomysłodawcą Jarmarku Kolekcjonerskiego.

Poniżej prezentujemy jego list, w którym zachęca łomżan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości do udziału w wydarzeniu. Oto jego treść:

Szanowni Państwo, mieszkańcy Łomży i okolicznych miejscowości. Mam zaszczyt zaprosić Was na Jarmark Kolekcjonerski, który będzie odbywał się od kwietnia do września 2017 r. w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Jarmark będzie miejscem, w którym uzupełnimy swoje zbiory lub wręcz rozpoczniemy przygodę kolekcjonerską.

                Nie wszystkie kolekcje muszą być cenne pod względem finansowym. Liczy się jednak ich wartość sentymentalna i pamiątkowa. Nasuwa się pytanie: czy warto coś kolekcjonować? Odpowiedź wydaje się być jednoznaczna. Zbieranie określonych przedmiotów jest zawsze czymś korzystnym. Pozwala zrelaksować się i zapomnieć o codziennych kłopotach. Największą radość z posiadania hobby daje poszukiwanie nowych, coraz ciekawszych eksponatów. To także wiele radości, jak i też niezaprzeczalny dreszczyk rywalizacji z innymi pasjonatami. Kolekcjonerstwo wyrabia w człowieku wiele pozytywnych cech. Należą do nich: cierpliwość, systematyczność, umiejętność planowania. Z tego też względu zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do rozpoczęcia przygody z jakimś hobby. Nabyte dzięki temu cechy przydadzą się w dorosłym życiu.

                W ramach Jarmarku nakłaniam do wyprzedaży przedmiotów ze swoich strychów, piwnic czy garaży. Czasami są to dla nas rzeczy niepotrzebne, natomiast dla innych mogą stać się atrakcyjnymi eksponatami. Dzięki uprzejmości Pana Mariusza Chrzanowskiego Prezydenta Miasta Łomży, sprzedawcy i wystawcy nie ponoszą kosztów uczestnictwa w Jarmarku  Kolekcjonerskim.

                “Kupno zbioru to nie kolekcjonerstwo”. Dżentelmen – Kolekcjoner, to mężczyzna, który zapraszając kobietę do domu, by pokazać jej znaczki, pokazuje znaczki.

                Jeszcze raz zapraszam na Jarmark Kolekcjonerski.

Adam Zwierzyński – Łomżyński Klub Kolekcjonerski

Łomżyński Jarmark Kolekcjonerski

Podczas Jarmarku Kolekcjonerskim z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Można będzie obejrzeć, kupić czy wymienić się zbiorami. Dodatkowo oprócz rzeczy typowo kolekcjonerskich na stoiskach dostępne będą również produkty spożywcze oparte na tradycyjnych recepturach.

Osoby zainteresowane wystawieniem swojego stoiska proszone są o kontakt tel. 604 533 849 lub mailowy: a-zw@wp.pl.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment