Władze Łomży starają się o środki na ul. Kolejową

Władze Łomży starają się o środki na ul. Kolejową

Dziś (14.09) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku został złożony wniosek o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” budowy ulicy Kolejowej w Łomży. Wartość całkowita zadania szacowana jest na 7,4 mln zł, zaś wnioskowane wsparcie o jakie ubiegają się władze Łomży wynosi 3 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w przyszłym roku.

Zdaniem Prezydenta Łomży budowa ulicy Kolejowej zwiększy mobilność mieszkańców oraz zapewni ułatwienia dla instytucji i firm prowadzących działalność gospodarczą w jej pobliżu. – Projekt wpłynie na zwiększenie płynności ruchu, zapewniona zostanie lepsza komunikacja w mieście, a także powstaną korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Łomży. Poprawi się dostępność do terenów inwestycyjnych o powierzchni około 250 ha – informuje Mariusz Chrzanowski podkreślając, że to odważna decyzja , która otworzy tereny powstałe po scaleniu nieruchomości przy ul. Żabiej.

Inwestycja polega na budowie nowej drogi o długości 781 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Towarowej. – W ten sposób połączymy ulicę Sikorskiego z ulicą Piłsudskiego, co odciąży ruch na Al. Legionów i ul. Spokojnej – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. Dodatkowo na skrzyżowaniu z łącznikiem do ulicy Spokojnej powstanie rondo oraz jezdnia o długości prawie 123 metrów. W ramach prowadzonych prac powstanie jezdnia o szerokości 7 metrów, chodniki, ciągi pieszo – rowerowe, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Wybudowane zostaną kanalizacja deszczowa, sieci elektroenergetyczne, kanał technologiczny i oświetlenie uliczne. Nie zabraknie także nasadzeń zieleni. Na realizację przedsięwzięcia Miasto ma już ważną decyzję ZRID.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment