Wielkie dziecięce święto pływania w Łomży

Wielkie dziecięce święto pływania w Łomży
Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższą środę, 17 maja w godzinach 11.00-14.00, na pływalni przy ulicy Niemcewicza 13 w Łomży. W wydarzeniu tym weźmie udział 120 dzieci ze szkół podstawowych z Łomży, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy – Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas Festiwalu w Łomży przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać koła hula-hop niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.
Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz technik pływackich w wykonaniu dzieci z miejscowej szkółki pływackiej.
– Uważam, że powinno być więcej takich inicjatyw jak Kinder+Sport Radość z Pływania, ponieważ jest to program, który w znaczącym stopniu wpływa na kształtowanie nawyków młodego pokolenia. W czasach, kiedy dzieci wolą pograć na sprzęcie elektronicznym niż wyjść z domu, zachęcanie ich do aktywności fizycznej jest ogromnie ważne. Dzięki takim inicjatywom wiele dzieci pokonuje strach przed pływaniem i podejmuje wyzwanie nauki czy doskonalenia pływania, a z czasami okazuje się, że pływanie staje się ich pasją. Dzieci mogą nawiązać no-we przyjaźnie, sprawdzić się w nowym środowisku i ukształtować swój charakter. To nie tylko zmiana trybu życia, lecz również poprawa kondycji psychoruchowej. Dzięki takiemu programowi mogę pokazać dzieciom, jakie korzyści daje pływanie i jak niewiele można zmienić, by ich życie stało się pasjonujące – powiedział Jarosław Szeremet, instruktor nauki pływania z Łomży.
Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.
–    Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu pływalni w Łomży – zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

dziecięce święto pływania w Łomży
dziecięce święto pływania w Łomży

O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie.
Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Kinder+Sport „Radość z Pływania” 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania.
W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa. Łącznie trzy programy Kinder+Sport w Polsce – siatkówka, pływanie i żeglarstwo – aktywizują co roku średnio ponad 75 000 dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.kindersport.pl

Related posts

Leave a Comment