Więcej kontroli podczas długiego weekendu

Więcej kontroli podczas długiego weekendu

Przed nami długi sierpniowy weekend. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas kąpieli. Na drogach naszego miasta i powiatu, zwłaszcza tych prowadzących do miejscowości turystycznych, będzie panował wzmożony ruchu. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Mundurowi będą wymagać od uczestników ruchu drogowego przestrzegania przepisów. Podczas kontroli drogowej będą zwracali uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci. Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż była przyjemna i bezpieczna. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że chętnie odpoczywamy nad wodą. Policyjni wodniacy będą dbać o bezpieczeństwo także odpoczywających nad naszymi akwenami. Pamiętajmy jednak, że jezioro, czy rzeka to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo podczas długiego, sierpniowego weekendu!

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment