„Weta” zaprosiła gimnazjalistów na „Dni Otwarte” Szkoły

„Weta” zaprosiła gimnazjalistów na „Dni Otwarte” Szkoły

Gimnazjaliści z Łomży, Zambrowa, Śniadowa i Miastkowa tłumnie przybyli do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, by zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. W piątek 7 kwietnia społeczność „Wety” zaprosiła młodszych kolegów w mury ponad 65-letniej placówki. Podczas “Dni Otwartych” zaprezentowane zostały wszystkie kierunki kształcenia: technik weterynarii, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik agrobiznesu.
Bogumiła Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 znaczyła, że prowadzona przez nią szkoła to nowoczesna placówka edukacyjna, posiadająca doskonałą bazę dydaktyczną, kształcąca dualnie. Kadra pedagogiczna szczególny nacisk kładzie na zdobywanie umiejętności praktycznych oraz rozwój zainteresowań uczniów. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych pracowniach, a uczniowie mogą spełniać tu swoje marzenia i rozwijać pasje. Szkoła realizuje projekty unijne i oferuje młodzieży wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych: grooming (pielęgnacja małych zwierząt), działalność społeczną w Stowarzyszeniu „Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe”, zajęcia gastronomiczne czy florystyczne. Wszyscy chętni mogą się także realizować w szkolnym kole PCK oraz Caritas, uczęszczać na spotkania koła teatralnego czy pogłębiać wiedzę, należąc do klubu filmowego.
W czasie trwania „Dni Otwartych” ZSW i O Nr 7 w Łomży nie zabrakło licznych pokazów i eksperymentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z carvingu, musztry kelnerskiej, pokaz reanimacji psa i warsztaty florystyczne. Tego dnia w „Wecie” gościły również zwierzęta – Pedro i Lusia – podopieczni Stowarzyszenia i Agat – pupilek pani Elwiry Jakubiak – wiceprezes Stowarzyszenia.

 

tekst i foto: ZSWiO nr 7

Related posts

Leave a Comment