“Weta” stawia na kształcenie praktyczne

"Weta" stawia na kształcenie praktyczne

Dziesięciu łomżyńskich przedsiębiorców podpisało umowy patronackie z Zespołem Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. W ten sposób uczniowie “Wety” będą przygotowywani do wejścia na rynek pracy. W uroczystości wziął udział zastępca prezydenta miasta Andrzej Stypułkowski.

– Jesteśmy pierwszą placówką w Łomży, która podpisała takie umowy. Nasza młodzież będzie zgłębiała tajniki praktyk zawodowych w poszczególnych firmach. Dodatkowo pracodawcy będą mogli ingerować w program nauczania, aby był on dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy – tłumaczy Bogumiła Olbryś, dyrektor “Wety”. Szkoła będzie także świadczyć różnego rodzaju usługi cateringowe czy artystyczne podczas uroczystości w partnerskich placówkach.

Umowami patronackimi zostało objętych 13 klas ZSWiO nr 7. Pracodawca będzie mógł partycypować w stypendiach szkolnych, pomocach dydaktycznych oraz być może stażach i szkoleniach, nie tylko dla uczniów, ale i dla kadry pedagogicznej. Po kilku latach kształcenia uczeń będzie odpowiednio przygotowany, pod względem wiedzy i umiejętności, aby podjąć pracę. Wszystko ma na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego.

Jedną z firm, która podpisała porozumienie z “Wetą” jest EDPOL Food&Innovation działająca w branży spożywczej. W marcu tego roku otwiera ona nowy zakład produkcyjny. – Chcemy, aby był on pod nadzorem weterynaryjnym – mówi wiceprezes Artur Łoziński. Dodaje, że dzisiejszy rynek jest “trudny”, i aby się na nim liczyć potrzebni są fachowcy. – Myślę, że współpraca ze szkołą w dużej części pomorze nam w ich pozyskaniu. Liczymy więc na owocną współpracę dla obu stron – kończy.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment