“Weta” pomagała po raz dwunasty

"Weta" pomagała po raz dwunasty

W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży 21 września po raz kolejny odbył się festyn „Pupile Wety”. W jego trakcie miały miejsce liczne konkursy i atrakcje, ale przede wszystkim zbierano środki na pomoc zwierzętom i osobom potrzebującym.

Nasz Rodak – Święty Jan Paweł II w liście z okazji osiemsetlecia urodzin św. Franciszka pisał: Zainteresowanie tą postacią nie tylko nie osłabło z biegiem czasu, ale głębiej zapadło w umysły i jeszcze bardziej się rozprzestrzeniło. Ludzie dlatego tak podziwiają i miłują tego Świętego, że widzą w nim spełnienie – i to w sposób najdoskonalszy – tego, czego najbardziej pragną i czego we własnym życiu nie osiągają: radości, wolności, pokoju, zgody i pojednania między ludźmi, a także wśród rzeczy tego świata.

Uczniowie i nauczyciele z „Wety” jako spadkobiercy nauki głoszonej przez Jana Pawła II już od dwunastu lat kontynuują ideę niesienia pomocy istotom słabym, cierpiącym i potrzebującym opieki. Niemal pół tysiąca gości – ludzi o wielkich sercach – odwiedziło 21 września 2017 r. mury Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, by wspólnie świętować z pieskami, kotami, kozą miniaturową Wiktorią, wiewiórką, żółwiami, gekonem orzęsionym, pająkami, świnką morską czy szczurami Atosem i Demonem. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły – Bogumiła Olbryś, dziękując za przybycie znamienitym gościom, wśród których znaleźli się m.in.: Poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka i Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki, dyrektor MPGKiM Marek Olbryś, dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski, proboszcz parafii katedralnej ks. Kan. Mieczysław Mieczkowski, ks. Kan. Andrzej Godlewski – proboszcz Parafii p.w. Krzyża Św. w Łomży. Gościem honorowym był prezes Północno – Wschodniej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej Marek Wysocki – absolwent „Wety” w latach 1975 – 1980. Lekarz weterynarii wygłosił wykład skierowany do przyszłych techników weterynarii pt. „Stada krów mlecznych w praktyce weterynaryjnej”.

Łomża,weta,pupile wety,wiadomości Łomża

Szkołę tego dnia odwiedziły także przedszkolaki, które z wypiekami na twarzy oglądały przedstawienie „Bajkowy pociąg”, zaś mieszkańcy Łomży przybyli ze swoimi “braćmi mniejszymi”, gdyż w czasie święta wybierano Pupila Wety 2017. Tytuł ten zdobyła dwuletnia shitzu Ella Mateusza Gołasia z klasy I f.

W czasie festynu odbywały się również liczne konkursy, pokaz zabiegów pielęgnacyjnych psów i kotów oraz ratownictwa medycznego w wykonaniu Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, każdy mógł wziąć udział w loterii fantowej, zjeść bigos, grochówkę, babkę ziemniaczaną, gofry, ciasta. I chociaż pogoda nie rozpieszczała, to słońce zaświeciło dla Laury Kobryńskiej z II i oraz Aleksandry Ruszkowskiej z III e, które exe quo okrzyknięto Talentami Wety. Zaś nagrody w konkursie plastycznym odebrały Amelia Włostowska, Sandra Jasińska i Maja Matulewicz.

Łomża,weta,pupile wety,wiadomości Łomża

Nie obyło się bez występów zaproszonych gości – reprezentanci Akademii Sportu „Medyk” dali pokaz taekwondo, a towarzyszył im trener Paweł Remiszewski. Swoje prace wystawili młodzi artyści ze „Stowarzyszenia im. prof. Simony Kossak” przy Liceum Plastycznym w Łomży. Katarzyna Sobocińska wraz z pracownikami Nadleśnictwa Łomża przeprowadziła konkursy na temat wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Pielęgniarki ze Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych w Łomży przeprowadzały podstawowe badania krwi. I chociaż 12. festyn “Pupile Wety” odszedł do historii, to na długo pozostanie w sercach i pamięci nauczycieli oraz uczniów ZSW i O Nr 7 w Łomży. Do zobaczenia za rok!

Środki zebrane podczas XII edycji Święta Szkoły przeznaczone będą na wsparcie działalności Stowarzyszenia Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe oraz Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych – Dom Pomocy w Łomży.

 

ZSWiO nr 7

Related posts

One Thought to ““Weta” pomagała po raz dwunasty”

Leave a Comment