W związku z tragedią obchody Powiatowego Dnia Strażaka 2017 ODWOŁANE

w Białymstoku zginęło dwóch strażaków PSP

W związku z tragedią, jaka miała miejsce wczoraj w Białymstoku –  na służbie w pożarze śmierć poniosło dwóch strażaków. Łomżyńskie obchody “Powiatowego Dnia Strażaka 2017”, które miały odbyć się w najbliższą sobotę na Starym Rynku w Łomży, zostały odwołane.

W komunikacie czytamy:

  W związku ze śmiercią dwóch strażaków na służbie z JRG Nr Białystok, uprzejmie informuję, że odwołano obchody “Powiatowe Dni Strażaka 2017”, które miały się odbyć 27 maja 2017r. w Łomży.

 

Informacja ze strony: KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BIAŁYMSTOKU

25 maja 2017 roku o godzinie 18:41 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu magazynowanego przy ulicy Dojnowskiej. W trakcie działań gaśniczych doszło  do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas prowadzenia akcji gaśniczej śmierć w pożarze poniosło dwóch strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Pożar był bardzo intensywny i jego opanowanie zajęło ponad trzy i pół godziny. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło w sumie ponad 100 strażaków i 31 pojazdów ratowniczych. Działania gaśnicze zostały zakończone 26 minut po północy. Obecnie trwa ustalanie okoliczności i przebiegu zarówno akcji gaśniczej jak i samego pożaru. Rodziny poległych funkcjonariuszy oraz pozostali strażacy uczestniczący w działaniach ratowniczych zostali objęci pomocą psychologiczną. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski oraz Zastępca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Tadeusz Jopek.

Rodzinom poległych składamy wyrazy współczucia.

 

Źródło: KWPSP w Białymstoku

Related posts

Leave a Comment