W Łomży powstanie nowa fabryka

W Łomży powstanie nowa fabryka

Przy ul. Akademickiej w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego firmy Greenvit Sp. z o. o. Za ponad rok ruszy tam produkcja wysokiej jakości ekstraktów roślinnych, gdzie zatrudnienie znajdzie 50 osób.

Greenvit Sp. z o. o. to firma rodzinna założona w 2010 r. w Zambrowie. Tworzą ją specjaliści z zakresu biotechnologii, produkcji oraz handlu ekstraktami roślinnymi i surowcami naturalnymi. – Specjalizujemy się w produkcji ekstraktów roślinnych z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego, suplementów diety, a docelowo również farmacji. Produkujemy wyciągi z polskich ziół i roślin – opowiada o firmie Rafał Pietruszyński, prezes Greenvit Sp. z o. o. W rozwijaniu działalności pomaga mu jeszcze dwóch braci: Kamil i Piotr oraz siostra Ewa.

– Ta inwestycja ogromnie cieszy, bo przyczyni się do rozwoju naszego miasta. Powstaną nowe miejsca pracy, co jest bardzo ważne. Budujące jest również to, że inwestorami są młodzi lokalni przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że to będzie przykład dla innych, że tu w Łomży można się realizować i prowadzić biznes – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który ponad 2,5 roku temu zdecydował o obniżeniu o 40% cen działek w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Okazało się to przysłowiowym strzałem w “dziesiątkę”. Wszystkie tereny zostały sprzedane, a ich łączna powierzchnia to blisko 7,7 ha.

Prace mają zakończyć się w listopadzie przyszłego roku, zaś produkcja ma ruszyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 r. Koszt całej inwestycji wynosi około 18 mln zł, z czego 50 proc. tej sumy stanowią środki z RPO WP 2014-2020. – Jestem przekonany, że będziecie Państwo takim “krwiobiegiem” działalności przedsiębiorczej w tym mieście – podsumował wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

 

UM Łomża

Related posts

One Thought to “W Łomży powstanie nowa fabryka”

  1. Xzcvb

    Łomża do przodu!

Leave a Comment