VI Turniej Piłki Nożnej Halowej Samorządowców i zbiórka środków dla Pawełka

VI Turniej Piłki Nożnej Halowej

W niedzielę 12 marca 2017 roku na Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich obył się VI Turniej Halowej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Turniej zorganizowany był z myślą o integracji środowiska samorządowego z naszego regionu, promocję zdrowego stylu życia oraz zebranie środków, które pomogą rodzinie Pawełka – chorego chłopca, który od urodzenia musi być poddawany leczeniu i rehabilitacji.

Organizatorami imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorząd Studencki i Akademickie Forum Samorządowe działające przy PWSIiP w Łomży. W tym roku na turniej zjechało się aż 9 zespołów z regionu. Gospodarzem turnieju była drużyna Łomżyńskiego Magistratu, której kapitanem był Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Pozostałe zespoły walczące o zwycięstwo to: Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka, Urząd Gminy Wizna, Pogodne Suwałki Team, Urząd Miasta Nowogród, Komenda Miejska Policji w Łomży, Urząd Miasta Ostrołęka, Urząd Miasta Grajewo oraz Akademickie Forum Samorządowe. O godzinie 10:00 rozpoczęły się zmagania w grupie A, w której znalazły się zespoły Wizny, Łomży i Ostrowi Mazowieckiej.
W pierwszym meczu pomiędzy Urzędem Miejskim Łomży i Ostrowi Mazowieckiej lepsi okazali się samorządowcy z Ostrowi, wygrywając pierwsze spotkanie. Drugi mecz pomiędzy Ostrowią i Wizną zakończył się ponownym zwycięstwem Ostrowi 6:0. W trzecim spotkaniu grupy A zmierzyły się drużyny Łomży i Wizny. Lepsi okazali się łomżyńscy samorządowcy wygrywając spotkanie 5:1. Bramki w tym spotkaniu dla Łomży strzelili, Prezydent Mariusz Chrzanowski, Dyrektor MOSiR Łomża Andrzej Modzelewski oraz Marcin Sawko ( 3 bramki). W grupie B, która rozpoczęła swoje mecze o godzinie 11:30 najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Urzędu Miasta Nowogród, która pokonała Pogodne Suwałki Team i KPM w Łomży. W meczu pomiędzy samorządowcami z Suwałk i reprezentacją łomżyńskiej Policji padł remis 3:3. W grupie C bezkonkurencyjna okazała się drużyna Urzędu Miejskiego z Ostrołęki. Pokonując zarówno zespół z Grajewa jak i drużynę Akademickiego Forum Samorządowego zapewniła sobie prawo gry o miejsca I-III. Do fazy finałowej, oprócz wspomnianej Ostrołęki awansowały drużyny samorządowców z Ostrowi Mazowieckiej i Nowogrodu.
Ponownie bezkonkurencyjna okazała się drużyna Urzędu miejskiego z Ostrowi Mazowieckiej, która wygrywając zarówno z Ostrołęką jak i Nowogrodem zapewniła sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. W meczu o drugie miejsce lepsi o jedną bramkę lepsi okazali się zawodnicy z Nowogrodu, pokonując Urząd Miejski z Ostrołęki 2:1. Puchary, medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników na uroczystym zakończeniu wręczał Dyrektor MOSiR Łomża Andrzej Modzelewski. Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka
II miejsce – Urząd Miasta Nowogród
III miejsce – Urząd Miasta Ostrołęka
Miejsca IV – VI – Urząd Miasta Łomża, Urząd Miasta Grajewo, Komenda Miejska Policji w Łomży

Miejsca VII – IX – Urząd Gminy Wizna, Pogodne Suwałki Team, Akademickie Forum Samorządowe.

Najlepszy bramkarz – Jakub Kulikowski (Urząd Miasta Nowogród)
Najlepszy strzelec – Krzysztof Szczapa (Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka)
Najlepszy zawodnik – Robert Juchniewicz (Urząd Miasta Ostrołęka)

Źródło: MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment