V Regaty w klasie “Optymist” o Puchar Dyrektora MOSiR w Łomży za nami!

V Regaty w klasie "Optymist" o Puchar Dyrektora MOSiR w Łomży

Weekend 14 – 16 lipca 2017 r. przebiegał w Rajgrodzie pod hasłem V Regat w klasie “Optymist” o Puchar Dyrektora MOSiR w Łomży, zorganizowanych przez Klub Żeglarski “Zefir” oraz Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Łomży.

W ciągu trzech dni odbyły się dwa treningi oraz rozegrano 6 wyścigów krótkich klasyfikowanych, w których rywalizowały dzieci i młodzież z Łomży. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca.

V Regaty w klasie "Optymist" o Puchar Dyrektora MOSiR w Łomży

Zwycięzcy tegorocznych Regat:

W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Monika Marcińczyk
II miejsce – Amelia Andrychowska
III miejsce – Klaudia Szałkowska

W kategorii chłopców:
I miejsce – Michał Marcińczyk
II miejsce – Krzysztof Szałkowski
III miejsce – Julian Narewski

V Regaty w klasie "Optymist" o Puchar Dyrektora MOSiR w Łomży

Klub Żeglarski “Zefir” od wielu lat współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, organizując wiele ciekawych imprez wodnych oraz prowadząc szkolenia dla łomżyńskich uczniów, którzy pragną zdobyć stopień żeglarza jachtowego. Współdziałanie ze środowiskiem żeglarskim sprawia, że młodzi mieszkańcy Łomży mogą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną, dotyczącą uprawnień żeglarskich w niedalekiej odległości od domu, na Jeziorze Rajgrodzkim, aby potem wspólnie rywalizować podczas zawodów. Rozwijanie ducha sportowego jest niezwykle ważne, wspiera rozwój fizyczny jak i psychiczny młodego człowieka, a także jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom wydarzenia, Komisji Sędziowskiej, zawodnikom i wszystkim przybyłym na tegoroczne Regaty za sportowe uczestnictwo i zaangażowanie i zapraszamy na kolejne zawody!

 

Źródło: MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment