Uwaga – nowa metoda oszustów

nowa metoda oszustów

Policjanci apelują, już nie tylko, do osób starszych, mieszkających samotnie, ale też do przedsiębiorców – właścicieli mniejszych bądź większych firm o wyjątkową ostrożność w kontaktach z obcymi. Nie każdy dzwoniący do nas ma czyste intencje a sprawcy by nas zmylić wymyślają coraz to nowsze historie. Działając na nasza wyobraźnię próbują pozbawić nas, niejednokrotnie dorobku całego życia.
Mimo, że wiele ostatnio mówi się o oszustwach „na wnuczka, policjanta…” oszuści nie spoczywają na laurach i wymyślają coraz to nowsze opowieści. Modyfikują swoje metody działania po to aby uśpić naszą czujność, by łatwiej mogli nas zmylić i oszukać. O tym jak działają takie osoby przekonało się wczoraj dwóch łomżyńskich właścicieli kantorów. W godzinach popołudniowych do przedsiębiorców zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako funkcjonariusz miejscowej Policji. Z troską w głosie oświadczył, że w ostatnim czasie zanotowano kilka napadów rabunkowych na tego typu instytucje. Zaciekawionych całą sytuacją rozmówców – głos w słuchawce poinstruował jak należałoby się zachować w takich przypadkach a najlepiej byłoby współpracować z przedstawicielem Policji, za którego się podawał. Dla bezpieczeństwa polecił właścicielom spakować wszystkie posiadane środki pieniężne i przekazać do policyjnego depozytu… Na nieszczęście oszusta mężczyźni zachowali zdrowy rozsądek i przypuszczając, że cała sytuacja ma niewiele wspólnego z rzeczywistością o rozmowach natychmiast poinformowali dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Pamiętajmy – zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić nas przed utratą oszczędności

Ostrzegajmy swoich znajomych i osoby bliskie o sposobach działania oszustów

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112!

 

Źródło: KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment