Uwaga, niewybuchy!

Uwaga, niewybuchy!

Bomba lotnicza najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej została odkopana podczas prowadzonych prac na jednej z posesji w miejscowości Morgowniki. Policjanci z Łomży zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajęli się niewybuchem.

Wczoraj około południa dyżurny łomżyńskiej Policji został poinformowany o wykopaniu niewybuchu na jednej z posesji w miejscowości Morgowniki (gm. Nowogród). Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń była to bomba lotnicza najprawdopodobniej z czasów wojny. Dziś miała miejsce akcja podnoszenia tego niewybuchu. Policjanci wspólnie przedstawicielami gminy Nowogród przygotowali teren do działania wojskowym. Na czas akcji swoje domy opuściło około 40 osób poinformowanych o zaistniałym zagrożeniu. Czasowo wyłączono także z ruchu biegnące w pobliżu ciągi komunikacyjne. Po zakończeniu pracy saperów, mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment