Uszyją flagę na 100-lecie odzyskania niepodległości

Uszyją flagę na 100-lecie odzyskania niepodległości

W ramach projektu “100 lat-flaga” Spółdzielnia Socjalna Alexis uszyję flagę, która będzie wyeksponowana na Starym Rynku podczas Święta Niepodległości. Stu uczestników utworzy ponadto żywy napis “100 lat”. Zdjęcia z wydarzenia będą przekazane na wystawę do Domku Pastora. Projekt został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

– Na co dzień zajmujemy się szyciem pościeli, dajemy pracę osobom długotrwale bezrobotnym i osobom z niepełnosprawnością. Ważnym aspektem w naszej działalności jest wymiar społeczny dlatego postanowiliśmy zaangażować się w świętowanie uroczystości odzyskania niepodległości – mówi Barbara Duda, prezes Spółdzielni Socjalnej Alexis.

Projekt “100 lat-flaga” ma na celu podniesienie świadomości historycznej społeczności lokalnej oraz wiedzy wśród uczniów, poprzez aktywny udział w lekcjach historii pt. “100 lat Niepodległości Polski”. Odbędzie się ich 4 w szkołach ponadpodstawowych. Wydarzenie ma ponadto zachęcić do przyjścia na Stary Rynek jak największej liczby mieszkańców.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie ma wątpliwości, że projekt jest trafiony. – Budujące jest to, że są osoby w naszym mieście, które podejmuję takie inicjatywy oddolne. To niezwykle ważne w tworzeniu kapitału społecznego wspólnoty lokalnej. Dzięki takim działaniom uroczystości związane z 11 listopada będą miały charakter jeszcze bardziej miejski – podsumowuje.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment