Uroczyste zakończenie i podsumowanie sezonu wodnego 2017 w MOSiR Łomża

Uroczyste zakończenie i podsumowanie sezonu wodnego 2017 w MOSiR Łomża

W dniu 24 października w sali konferencyjnej Stadionu, MOSiR Łomża we współpracy z łomżyńskim Klubem Żeglarskim “Zefir” zorganizował podsumowanie sezonu wodnego 2017.

Wśród uczestników spotkania byli również przedstawiciele łomżyńskiego klubu żeglarskiego Yacht Club “Arcus”, przedstawiciele Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Harcerskich oraz rodzice uczniów łomżyńskich szkół, którzy wspólnie uczestniczyli w obozach żeglarskich organizowanych na Jeziorze Rajgrodzkim. Oba kluby podsumowały swoją działalność w roku 2017 oraz przedstawiły swoje plany na rok następny. Klub Żeglarski “Zefir”, który od wielu lat szkoli młodych żeglarzy jak co roku przeszkolił grupę łomżyńskich uczniów, którzy na dwóch obozach szkoleniowych spędzali czas, aby uzyskać swój wymarzony dokument na stopień żeglarza jachtowego. Oprócz obozów szkoleniowych, klub zorganizował również wiele regat żeglarskich w których uczestniczyła duża liczba łomżyńskich ekip żeglarskich. Zorganizowano m.in. regaty dla najmłodszych w klasie “Optymist” o Puchar Dyrektora MOSiR w Łomży.  Dodatkowo klub przeprowadził kilka spływów kajakowych. Łomżyński Yacht Club “Arcus” rownież mógł pochwalić się swoją szeroką działalnością m.in. organizacją wielu regat żeglarskich jak również organizacją obozów szkoleniowych oraz pobytowych m.in dla łomżyńskiego Zespołu Szkół Specjalnych. Działalność obu tych klubów sprawia, iż młodzi łomżyńscy mieszkańcy mają możliwość zdobycia uprawnień żeglarskich w bliskiej odległości od Łomży, czyli na Jeziorze Rajgrodzkim. Dodatkowo przedstawiciel SWIH ks. prof Józef Łupiński zaprezentował relację ze swojej nietypowej podróży z harcerzami, którą zorganizował za pomocą wykonanej przez siebie tratwy. Podróż trwała około 2 tygodnie, zaczynając na rzece Narew w Tykocinie, a kończąc na Wiśle w Gdańsku. MOSiR Łomża z kolei podsumował działalność Portu Łomża oraz plaży miejskiej.

Współpraca MOSiR Łomża ze środowiskiem żeglarskim ma na celu przekazanie młodym ludziom możliwości innego sposobu spędzania wolnego czasu oraz wychowania młodego pokolenia przez żeglarstwo. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, iż żeglarstwo jest jedynym w swoim rodzaju sposobem na wychowanie młodzieży poprzez poczucie, przyjęcie i zachowanie zasad moralności uniwersalnej opartej na zasadzie „żyj tak, aby tobie z ludźmi i ludziom z tobą było dobrze”. Mamy nadzieję, iż żeglarstwo stanie się bardziej obecne w łomżyńskiej świadomości, a łomżyniacy coraz częściej korzystać będą z bazy oraz szkoleń jaką oferują łomżyńskie kluby żeglarskie w Rajgrodzie.

Sezon wypożyczeń sprzętu wodnego w Porcie Łomża kończy się 31 października. Po tym czasie MOSiR  przeprowadzał będzie konserwację i czyszczenie sprzętu, aby służył mieszkańcom w kolejnym sezonie.

 

MOSiR Łomża

Related posts

Leave a Comment