Ukwiecona Łomża

Ukwiecona Łomża

Maj jest miesiącem, kiedy nasze miasto zaczynają zdobić tysiące sadzonek kwiatów. Ronda Hanki Bielickiej zmieniły się w kwieciste kapelusze. Na Placu Niepodległości z ozdobnych roślin powstał herb Łomży z nazwą naszego miasta. W związku z jubileuszem 600-lecia nadania Łomży praw miejskich, florystycznych akcentów będzie jeszcze więcej.

Pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej MPGKiM obsadzili już, lub są w trakcie obsadzania kwietników sezonowych na Pl. Niepodległości, Rondach Hanki Bielickiej oraz w Parku Jakuba Wagi. W sumie będzie tam około 27 tysięcy kwiatów jednorocznych: aksamitek, begonii, mrozów, szałwii, żeniszków. W centrum miasta pojawiają się także donice wiszące z pelargoniami. Nowością jest pięć kompletów trójelementowych donic stojących w barwach miasta. Znajdują się one na Starym Rynku, u zbiegu ulic Farnej i Długiej, w rejonie Pl. Kościuszki i dworca autobusowego. Rosną w nich surfinie oraz canna. Także kobierzec kwiatowy na Muszli Koncernowej przy ul. Zjazd, o powierzchni około 600 m.kw., będzie jubileuszową innowacją. Ponad 30 tysięcy aksamitek, begonii, mrozów i szałwii utworzy napis „600-lecie Łomża” oraz herb miasta. Dokonanych zostało także 11 tysięcy nasadzeń stałych róż, m.in. przy witaczach na drogach wylotowych z miasta. Wysadzono także 124 drzewa, 1800 sztuk krzewów oraz 3500 sztuk bylin i traw.
Nie wszyscy jednak potrafią uszanować dobro wspólne i ciężką pracę innych. Zdarzały się już przypadki dewastacji i kradzieży nasadzeń.

 

UM Łomża

Related posts

7 Thoughts to “Ukwiecona Łomża”

 1. janka87

  Łomża jest bardzo ładnym i zadbanym miastem

 2. szoferek

  (janka87) …oraz biednym powinnaś dodać!

 3. kate123

  Fajny pomysł z tymi kolorowymi donicami.

 4. wodecki

  Jak wyraźnie i coraz wyraźniej widać zbliżające się wybory 🙂

 5. obserwator

  Brakuje jeszcze ogrodowych krasnali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. czytelniczka

  Niektórym nikt nie dogodzi

 7. Michu

  Super wyglądają na Starym Rynku.

Leave a Comment