Uczniowie ZSS w ogólnopolskim projekcie “Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie ZSS w ogólnopolskim projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem"

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy II-III i klasy I-III ZET Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, wraz z wychowawcami Martą Biedrzycką i Barbarą Walczuk, realizowali projekt ogłoszony przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, w trosce o zdrowie młodego pokolenia.

VII edycja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, odbyła się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Miał on charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jego celem było podniesienie poziomu wiedzy uczniów oraz ich rodziców na temat zależności między sposobem odżywiania i aktywnością fizyczną a stanem zdrowia.

Podczas trwania całego projektu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych (jedynej placówki naszego miasta, która wzięła udział w konkursie) utrzymywali bardzo wysoką pozycję w rankingu. W etapie jesiennym zajęli – 2 miejsce; w etapie zimowym – 37 miejsce, a w wiosennym – 4 miejsce na 1500 szkół zgłoszonych do konkursu z całej Polski. Dodatkowo łomżyński zespół “Turbo Żuczki” uzyskał  II miejsce w klasyfikacji Grand Prix dla zespołów, które podjęły się uczestnictwa we wszystkich etapach.

Tekst i foto: ZSS

Related posts

Leave a Comment