Uczniowie SP 10 zwycięzcami olimpiad przedmiotowych

Uczniowie SP 10 zwycięzcami olimpiad przedmiotowych

O tym, że Łomża edukacją stoi wiadomo nie od dziś. Wśród laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy uzyskali ex aequo najlepszy wynik w Podlaskiem. Uroczystość odbyła się 21 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.
Aż cztery tytuły laureata uzyskała Maja Karwowska. Jest to najlepszy wynik w całym województwie. Uczennica klasy VI c zwyciężyła z informatyki, języka polskiego, języka angielskiego i przyrody. Oprócz niej triumfowali także: Natalia Bieniek (j. angielski), Alicja Przeździecka (matematyka), Edgar Bagiński (j. polski), Jan Franciszek Czyżewski (j. angielski) i Jakub Chojnowski (matematyka). Wszyscy otrzymali pamiątkowe grawertony oraz nagrody rzeczowe.

Uzyskane wyniki dały ex aequo pierwsze miejsce wraz z Prywatną Szkołą nr 1 w Białymstoku w największej liczbie laureatów w województwie podlaskim. – Cieszę się i jestem dumna z tego, że w Łomży mamy tak zdolnych uczniów. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i życzę dalszych sukcesów – podsumowała, uczestnicząca w uroczystości, zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment