Uczniowie odwiedzają Ratusz

Uczniowie odwiedzają Ratusz

Łomżyński Ratusz odwiedzili uczniowie klasy II D ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. W trakcie swojej wizyty zapoznali się m.in. z pracą Urzędu Stanu Cywilnego oraz funkcjonowaniem Rady Miejskiej. Spotkali się również z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.

Dzieci zainteresowane były pracą prezydenta, konkretnymi inwestycjami miejskim oraz działalnością samorządu w innych sferach życia mieszkańców. – Jestem pod wrażaniem ich przygotowania i wiedzy na temat działalności samorządu. To budujące, że w naszych szkołach już w tak młodym wieku uczy się samorządności i lokalnego patriotyzmu – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, który od młodych gości otrzymał laurkę. Sam natomiast obdarował dzieci miejskimi gadżetami szkolnymi.
Prezydent podkreśla, że jego gabinet jest otwarty dla wszystkich. – Gościłem w nim m.in. ministrów, parlamentarzystów, przedsiębiorców, a także uczniów szkół czy przedszkolaków, chcących zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca Prezydenta Miasta – informuje Mariusz Chrzanowski.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment