TVN: Trzy egzaminy jednego dnia? Dyrektor WORD: jeśli są wolne miejsca

Trzy egzaminy jednego dnia - WORD Łomża

Nawet trzykrotnie jednego dnia można podejść do egzaminu na prawo jazdy w Łomży. Władze ośrodka egzaminacyjnego twierdzą, że przepisy tego nie zabraniają, więc korzystają kursanci, którzy w kilka godzin po oblanym egzaminie mogą zdawać po raz kolejny. Jak relacjonował z Łomży reporter TVN24 Mateusz Grzymkowski, panuje przekonanie, że tutaj najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy. Potwierdzają to statystyki, zgodnie z którymi ośrodki w Łomży i sąsiedniej Ostrołęce mają najwyższą zdawalność egzaminu na prawo jazdy w kraju. Popularność Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży sięga daleko poza granice województwa. We wtorek reporter TVN24 spotkał kursantów z Warszawy, Kętrzyna, a nawet Gdańska czy Szczecina.

Każdy kursant, który ukończy kurs jazdy, może zdawać egzamin w dowolnym WORD. Stąd turystyka egzaminowa do Łomży stała się powszechnie znanym sposobem na wymarzone prawo jazdy przede wszystkim dla mieszkańców Warszawy. Pokutuje przekonanie, że w Łomży łatwiej zdać, miasto jest mniejsze niż na przykład stolica, mniej tu samochodów, trudnych skrzyżowań. Trzy egzaminy jednego dnia? WORD w Łomży sam przyciąga kursantów, bo umożliwia im kilkukrotne podejście do egzaminu jednego dnia. Dla przyszłych kierowców to duże udogodnienie. Tak duże, że jedna ze stołecznych szkół jazdy zaczęła się reklamować przygotowaniem do egzaminu w Łomży, który można zdać kilkukrotnie jednego dnia. Zamieściła takie ogłoszenie na Facebooku. Przedstawiciele szkoły nie chcieli jednak rozmawiać na ten temat z TVN24.

Szef WORD: umożliwiamy ponowny zapis
Sam WORD w Łomży nie widzi nic złego w tym, że kursant może podejść do kolejnego egzaminu zaraz po oblaniu. – Jeżeli mamy akurat wolne miejsca w danym dniu o jakiejś godzinie i kursant może jeszcze o tej godzinie zapisać się na egzamin i do niego przystąpić, to tak, umożliwiamy taki zapis i przystąpienie do egzaminu – powiedział w rozmowie z TVN24 Cezary Kisiel, dyrektor WORD w Łomży. Dodał, że czasem kursant podchodzi do egzaminu nawet trzykrotnie jednego dnia. Kisiel powiedział, że WORD działa zgodnie z prawem, bo nie ma przepisów, które zakazują kursantowi podejścia do egzaminu więcej niż raz danego dnia.

Link do VIDEO: http://www.tvn24.pl/lomza-nawet-trzy-egzaminy-na-prawo-jazdy-jednego-dnia,731247,s.html

Autor: pk/sk /
Źródło: tvn24.pl, TVN24

Related posts

Leave a Comment