TURNIEJ BRD – eliminacje powiatowe w Łomży [VIDEO]

TURNIEJ BRD – eliminacje powiatowe w Łomży [VIDEO]

Łomżyńscy policjanci byli współorganizatorami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo” promującą bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

W Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbyły się wczoraj powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży od wielu już lat uczestniczą w tym przedsięwzięciu. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania te obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W tegorocznym turnieju udział wzięło 74 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo, jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny – jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Najlepsze drużyny z terenu miasta i powiatu będą reprezentować region w finale na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy.

W grupie szkół podstawowych zwycięzcami okazały się:

I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszynach

II Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy

III Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży

IV Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Natomiast wśród gimnazjów najlepsze były:

I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy oddziały gimnazjalne

II Miejsce – PG nr 6 w Łomży

III Miejsce – PG w Nowogrodzie

IV Miejsce – PG nr 9 w Łomży

Turniej zrealizowany został dzięki współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Miasta w Łomży – Wydziału Edukacji, Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment