„Trzeźwy piątek” na drogach powiatu łomżyńskiego

„Trzeźwy piątek” na drogach powiatu łomżyńskiego

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, od wczesnych godzin prowadzą dziś działania pod nazwą „Trzeźwy piątek”. Akcja ma na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego. Tylko do końca sierpnia pijani kierowcy spowodowali na terenie całego województwa aż 41 wypadków drogowych. Stanowi to 9,1% ogółu wypadków.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także w celu ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących „po alkoholu”, dziś od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki prowadzą działania prewencyjno – kontrolne pn. “Trzeźwy piątek”. Punkt kontrolny zlokalizowany został m.in. w Chojnach przy DK61. Przez blisko 2 godziny, pod kątem trzeźwości przebadano tam 279 kierowców. Wszystkie te kontrole zakończone były wynikiem negatywnym. Policyjna akcja na terenie powiatu łomżyńskiego, a także całego województwa podlaskiego, potrwa do późnych godzin wieczornych.

Policjanci przypominają również, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, od wielu lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może zatem bezpłatnie i szybko upewnić się czy w danym momencie kierowanie pojazdem jest możliwe.

 

KMP Łomża

Related posts

Leave a Comment