Trwają prace nad projektem II etapu zagospodarowania bulwarów

Trwają prace nad projektem II etapu zagospodarowania bulwarów
W minionym tygodniu w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się spotkanie konsultacyjne nad projektem II etapu zagospodarowania bulwarów łomżyńskich. Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki spotkał się z projektantem, pracownikami Ratusza związanymi z inwestycją oraz dyrektorem MOSiR-u Andrzejem Modzelewskim w celu omówienia szczegółów i doprecyzowania projektu.

– Zagospodarowanie terenów nad Narwią jest naszą priorytetową inwestycją. Projekt powstaje z inicjatywy władz Miasta Łomża, jednak w minionym roku, był szeroko konsultowany z mieszkańcami. Zawarte w nim rozwiązania są odpowiedzią na propozycje i uwagi Łomżan. Chcemy, żeby nasze miasto było dobrym miejscem do życia, pracy, tworzenia biznesu, ale też do rekreacji i odpoczynku – mówi zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Projekt zakłada zagospodarowanie brzegu Narwi po stronie obecnych bulwarów od Portu Łomża do plaży miejskiej, a w nim:

•    utworzenie ścieżek spacerowych i rowerowych;
•    liczne miejsca do odpoczynku;
•    kładki dla wędkarzy;
•    place zabaw, boiska;
•    zmodernizowanie plaży miejskiej, utworzenie kompleksu sanitarnego z przebieralnią, zapleczem dla ratowników oraz małą gastronomią;
•    utworzenie parkingu na ok. 70 miejsc postojowych w pobliżu plaży miejskiej.

Projekt ma być sfinansowany ze środków z budżetu Miasta Łomża na rok 2018. Ponadto miasto będzie starało się o zdobycie dotacji zewnętrznych na realizację zadania. Właścicieli prywatnych terenów znajdujących się po dwóch stronach drogi do plaży władze miasta zachęcają do inwestowania w tworzenie parków linowych bądź innych miejsc służących rodzinnej rekreacji. – Chcemy jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na realizację budowy II etapu łomżyńskich bulwarów – zapowiedział Andrzej Garlicki.

 

Źródło: UM Łomża

Related posts

Leave a Comment