Triathlon w Łomży

Triathlon w Łomży

W najbliższą niedzielę 29 lipca odbędzie się V Triathlon MOSiR Łomża. Weźmie w nim udział 50-ciu triathlonistów, głównie z Łomży, Białegostoku, Warszawy, Łodzi i Suwałk. Zawody wiążą się z utrudnieniami w ruchu dla kierowców.

W związku z organizacją triathlonu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży informuje, że w niedzielę 29 lipca, w godzinach 11:50 – 14:00, wyłączona zostanie z ruchu na całym odcinku ulica Rybaki oraz ulica Sikorskiego (od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Włościańską w Piątnicy). W tym czasie na ulicach odbędzie II etap zawodów – jazda rowerem.

Start Triathlonu rozpocznie się na Plaży Miejskiej o godzinie 12:00, natomiast finisz będzie miał miejsce na bulwarach nadnarwiańskich przy Porcie Łomża. Pierwszym etapem rywalizacji będzie pływanie na dystansie 1,2 km. Kolejny etap to jazda rowerem. Tutaj dystans wyniesie 15 km – 3 pętle. Start będzie znajdował się w rejonie przystani u zbiegu bulwarów i wjazdu do Hospicjum. Trasę przejazdu rowerem przewidziano całą szerokością jezdni ulicami Rybaki i Sikorskiego na odcinku od ulicy Zdrojowej, poprzez Most Hubala aż do zbiegu z ulicą Włościańską w Piątnicy. Końcowe starcie odbędzie się w konkurencji biegu na dystansie 3 km – 3 pętle. Start zawodników do biegu ulokowany zostanie na bulwarach, dalej chodnikiem przy ulicy Rybaki do ulicy Żydowskiej. W Triathlonie użyty zostanie profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu z podziałem na konkurencje. Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment