Tłumy łomżan pożegnały lato na muszli [FOTO]

Tłumy łomżan pożegnały lato na muszli

W piątek 25 sierpnia na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbył się Gościniec Łomżyński-Zasmakuj w Łomży. Nie zabrakło przede wszystkim dobrej muzyki, a gwiazdą wieczoru był Michał Szpak. Była to jedna z ostatnich imprez w ramach “Łomżyńskich wakacji”.

– W tym roku przygotowaliśmy wiele wydarzeń dla naszych mieszkańców i z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszę się, że mimo deszczu, który zaczął padać w pewnym momencie, publiczność została do końca. Przygotowaliśmy na te niesprzyjające warunki pogodowe specjalne parasole. Mam nadzieję, że pomogły one chociaż dla części osób skutecznie ochronić się przed deszczem – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który wraz z rodziną spędzał czas na muszli koncertowej.

Na scenie jako pierwszy pojawił się Łukasz Łyczkowski z grupą 5 RANO, zwycięzca 8. edycji The Voice of Poland. Wokalista porównywany jest do nieżyjącej już legendy polskiego bluesa Ryszarda Riedla. To właśnie utwory Dżemu śpiewa z wielką pasją. Nad Narwią był po raz pierwszy. – Uwielbiam grać w nowych miejscach, macie piękny amfiteatr – przekonywał. Był to jednak przedsmak przed głównym “daniem wieczoru”. Wcześniej zagrał jeszcze Happysad. Powstała w 2004 r. grupa przypomniała się łomżanom takimi przebojami jak “Za nim pójdę” czy “Ciało obce”. – Gdy zaczęło padać ludzie nie poszli do domów, a więc zakładamy że, dobrze się bawili – żartował po koncercie Jakub Kawalec, wokalista Happysad. Publiczność rozgrzana została do czerwoności tuż po godzinie 21, gdy na scenę wszedł Michał Szpak. Na jego występ nad Narwią przyjechali fani z całej Polski. – Uwielbiamy Michała, jego kunszt muzyczny. To była spontaniczna decyzja, trochę szalona. Ale wsiedliśmy w samochód i pokonaliśmy ponad 400 kilometrów – mówili stojący tuż przy barierkach państwo Janeczkowie z Zawiercia na Śląsku.

Podczas Gościńca Łomżyńskiego zostały wręczone nagrody laureatom konkursu kulinarnego “Zasmakuj w Łomży” organizowanego przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Włodarz miasta pogratulował uczestnikom i życzył dalszych pomysłów w realizacji kulinarnych pasji. Zdaniem jury najlepszą potrawę “kurpsiowską przegryzkę” przyrządziła Danuta Archacka z Siemienia Nadrzecznego. Składa się na nią chleb na zakwasie, pampuchy i kazańce oraz piwo jałowcowe. Zwyciężczyni powiedziała, że bardzo lubi gotować i przyrządzać różne potrawy, dlatego zdecydowała się wziąć udział w kulinarnej zabawie. Jej mama i babcia również często spędzały czas w kuchni. – Mam to więc w genach – śmiała się pani Danuta. W nagrodę za najsmaczniejszą potrawę otrzymała czek na 2 000 zł. Jej smakołyków będzie można spróbować w sobotę 1 września w samo południe podczas Jarmarku Rozmaitości na Starym Rynku.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment