Teatralna Łomża – program “WALIZKI”

Teatralna Łomża

W dniach 6-9 czerwca Łomża stanie się sceną dla czternastu spektakli konkursowych. W tym czasie w naszym mieście będzie odbywał się XXXI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Wśród gości zagranicznych znalazły się teatry z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Włoch, Iranu, Ukrainy, Czech, Rosji i Białorusi.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka to jeden z ważniejszych przeglądów małych form teatralnych, którego ambicją jest poszukiwanie interesujących zjawisk w szeroko pojętej przestrzeni teatralnej i konfrontowanie ich z nowoczesnymi oraz tradycyjnymi środkami wyrazu artystycznego. – Motywem przewodnim 31 edycji są „Przemiany”, które należy rozumieć bardzo szeroko: dotyczą przełamywania stereotypów, granic realnych i symbolicznych oraz społecznych. Tym, co pozwala pokonać te bariery, jest teatr formy pojmowany szeroko i interdyscyplinarne – mówił Jarosław Antoniuk, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki i Aktora w Łomży informując również, że zgłoszenia do udziału w Festiwalu przesłało 110 teatrów.

Otwierając Festiwal Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przypomniał, że czerwiec jest miesiącem kulminacyjnym obchodów 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. – Festiwal Teatralny Walizka doskonale wpisuje się w obchody powodując, że na kilka dni staniemy się teatralną stolicą Polski. Spektakle prezentowane przez artystów z różnych zakątków świata pozwolą naszym mieszkańcom obcować z kulturą na najwyższym poziomie – mówił prezydent Chrzanowski. Przybyłym gościom z Polski i zagranicy życzył udanego pobytu w Łomży, wspaniałych wrażeń artystycznych, mnóstwa radości i satysfakcji z uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

Tradycyjnie już oprócz spektakli konkursowych w ramach Festiwalu odbędzie się szereg imprez towarzyszących. Szczegóły są dostępne na załączonym plakacie.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment