Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy [FOTO]

Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy

Żadne uwagi od mieszkańców nie wpłynęły odnośnie planowanej budowy Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami zagospodarowania terenu w Łomży w rejonie ul. Dworcowej, Sikorskiego i Al. Legionów. Koncepcję projektową nowego dworca przygotowała firma Atelier Zetta z Białegostoku. – Czas jego budowy przewidziany jest na około 9 miesięcy, więc myślę, że pod koniec przyszłego roku obiekt na miarę dzisiejszych czasów będzie mógł być już otwarty – informuje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

– Pieniądze na budowę Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego mają pochodzić ze sprzedaży pozostałej części obecnego terenu dworca pod komercyjne centrum handlowo – usługowe – mówi Andrzej Garlicki dodając, że może to nastąpić jeszcze w tym roku.
Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne powstanie na terenie o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Zaprojektowano na nim wydzielony budynek dworcowy o powierzchni netto 315,2 m.kw., w którym przewidziano m.in. poczekalnię, toalety, punkt obsługi klienta, pomieszczenia biurowe i administracyjne. Będzie on usytuowany bezpośrednio przy zatokach stanowisk przystankowych i połączony z zadaszeniem peronów, a na jego zewnątrz znajdą się również miejsca do oczekiwania pasażerów. Na placu planuje się 6 podwójnych stanowisk przystankowych w komunikacji międzymiastowej oraz 4 stanowiska obsługi pasażerów o zasięgu lokalnym. Łączna powierzchnia zadaszenia dworca wyniesie 1549 m.kw. i będzie połączona z obecną wiatą targowiska przy Hali Targowej. Opracowana koncepcja zakłada także stanowiska dla autobusów komunikacji miejskiej w formie zatok na drodze wewnętrznej układu komunikacyjnego pomiędzy ulicami Dworcową i Sikorskiego. Przewiduje również drogi manewrowe i ciągi piesze oraz budynek dworca tymczasowego. Wzdłuż torów kolejowych planowany jest ponadto parking na około 120 miejsc, ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych i miejscami dla autobusów. Stanowić on będzie zaplecze parkingowe nie tylko samego dworca, ale również Hali Targowej oraz firm i sklepów działających w pobliżu. Opcjonalnie na jego części czasowo będzie mógł być wyznaczany teren pod handel obwoźny. Dojazd do Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego ma być zapewniony od strony ulicy Dworcowej.
Pełna dokumentacja techniczna obiektu powinna być gotowa do 20 października br. Koszt jej opracowania wynosi 263 tys. zł.

Łomża,nowy dworzec autobusowy,wiadomości Łomża

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment