Szmaragdowa w budowie

Szmaragdowa w budowie

Wiosenna aura sprzyja realizacji miejskich inwestycji. Nie inaczej jest w przypadku budowy ulicy Szmaragdowej. Kończą się tam prace związane z przebudową instalacji podziemnych i niebawem rozpoczęte zostaną roboty stricte drogowe.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. W jej kosztach partycypują Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa oraz firma Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński. – To intensywnie rozwijający się rejon budownictwa mieszkaniowego, na którym mieszka około 5 tysięcy osób. Ta ulica przyczyni się do zwiększania komunikacyjnego bezpieczeństwa i komfortu tych ludzi – zauważa prezydent Mariusz Chrzanowski. 
Dotychczas w około 95 proc. przebudowano wodociąg oraz w 85 proc. kanalizację deszczową, a niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową gazociągu. W drugiej połowie marca planowane jest także rozpoczęcie robót drogowych. W czerwcu br. ulica będzie posiadała nawierzchnię asfaltową o szerokości 6 m, obustronne chodniki z kostki betonowej, zjazdy i nowe oświetlenie. Ponadto w ramach tej inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie z ulicą Sybiraków. Całość prac kosztuje ok. 2,4 mln zł, z czego 2 mln zł to środki budżetu miasta.

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment