Szkoła Podstawowa nr 1 doczeka się nowego boiska szkolnego i placu zabaw

Szkoła Podstawowa nr 1 doczeka się nowego boiska szkolnego i placu zabaw

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystąpił do Rady Miejskiej o zabezpieczenie 70 tys. zł na utworzenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Placówka prowadzi oddziały przedszkolne, jednak nie dysponuje placem zabaw, z którego mogłyby korzystać najmłodsze dzieci. Ponadto od września w szkole ma funkcjonować również klasa o profilu sportowym. Dlatego prezydent zamierza wystąpić do radnych o zabezpieczenie środków na wykonanie dokumentacji boiska piłkarskiego wraz z bieżnią lekkoatletyczną.

– Aktualnie mamy trzy odziały „zerowe”, a nie posiadamy placu zabaw, z którego mogłyby korzystać dzieci oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez szkołę – informuje Krystyna Kamińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Wykonanie placu zabaw planowane jest podczas nadchodzących wakacji, we wnęce pomiędzy salą gimnastyczną i budynkiem administracyjno – żywieniowym. W jego skład mają wejść ławeczki, huśtawki, bujaki na sprężynach i forteca wspinaczkowa. – Taki obiekt jest potrzebny do prawidłowego rozwoju dziecka i umożliwia najmłodszym podejmowanie aktywności fizycznej – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

To jednak nie koniec inwestycji planowanych przy tej szkole. Prezydent Mariusz Chrzanowski zamierza wystąpić do radnych o przeznaczenie środków na opracowanie dokumentacji technicznej modernizacji nieużytkowanego boiska szkolnego. Obecnie uczniowie „Jedynki” korzystają z oddalonego o kilkaset metrów kompleksu „Orlik 2012”. – Od 1 września będziemy prowadzili klasę sportową. Powstanie obiektu piłkarsko – lekkoatletycznego w bliskim otoczeniu szkoły pozwoli nam spełnić wymagania stawiane przez podstawę programową – informuje dyrektor Krystyna Kamińska. Planowane boisko piłkarskie ma posiadać sztuczną murawę oraz czterotorową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej, a także skocznię do skoku w dal z rozbiegiem i rzutnię do pchnięcia kulą. Jeżeli będzie taka możliwość, to przy boisku planuje się przebieralnię z toaletami, tak by z obiektu mogły korzystać kluby sportowe poza godzinami pracy szkoły. – W tym roku moglibyśmy wykonać dokumentację, a w ciągu kolejnych dwóch lat wybudować obiekt wspierający rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, który komponowałby się m.in. z tężnią przewidzianą obok w parku Jana Pawła II – wyjaśnia prezydent Chrzanowski. Dodaje również, że realizacja przedsięwzięcia ma uwzględnić ewentualną rozbudowę w przyszłości Parku Wodnego.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment