Szczypiornistki chcą przerwać złą passę

Szczypiornistki chcą przerwać złą passę

Mecz o przysłowiowe “sześć punktów” czeka piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża. W szóstej kolejce grupy A zaplecza Superligi nasz zespół podejmie bezpośredniego sąsiada z tabeli KS AP Poznań. Podopieczne trenera Janusza Świętonia chcą przerwać serię trzech porażek z rzędu.

– Spodziewam się wyrównanego spotkania, bo w tej lidze nie ma łatwych pojedynków. Z każdym można wygrać i przegrać – mówi trener Janusz Świętoń. Jego podopieczne niemal w każdym dotychczas rozegranych meczów obejmowały prowadzenie, jednak wypracowanej przewagi nie potrafiły utrzymać do końca. Zdarzały się im częste przestoje, co skrzętnie wykorzystywały rywalki. Szkoleniowiec podkreśla, że problem leży w psychice, a nie jak niektórzy twierdzą w przygotowaniu kondycyjnym. – Jeżeli dziewczyny utrzymają koncentrację przez cały mecz, to możemy być spokojni. To będzie klucz do sukcesu – uważa opiekun Dwójki PWSIiP. Dodaje, że prowadzona przez niego drużyna ma duży potencjał, który prędzej czy później przełoży się na wyniki sportowe. – Dziewczyny trenują z pełnym zaangażowaniem. Szybko przyswajają nowe elementy taktyczne. Są świadome tego, gdzie są, i w którym kierunku mają podążać. Na pewno brakuje im jeszcze tego doświadczenia w rywalizacji z zespołami, w kadrach których są zawodniczki z parkietów Superligi. Ale to przyjdzie z czasem – mówi. Przed pojedynkiem z KS AP Poznań Świętoń zapowiada zmiany w ustawieniu zespołu. Szczegółów nie zdradza, gdyż nie chce ułatwiać zadania rywalowi ze stolicy Wielkopolski.

Do dyspozycji szkoleniowca będą niemal wszystkie szczypiornistki. Coraz lepiej czuje się najskuteczniejsza strzelczyni zespołu Amanda Szymborska, która narzekała ostatnio na ból barku. Po dłuższej przerwie do składu wraca Elwira Jabłońska. W dalszym ciągu zabraknie doświadczonej Katarzyny Sienickiej. Była zawodniczka Startu Elbląg, nie trenowała od dłuższego czasu z przyczyn zdrowotnych. Przed pojedynkiem z Poznaniem w łomżyńskiej ekipie panuje wielka mobilizacja. Zawodniczki wiedzą, że ewentualna wygrana pozwoli im nie tylko zdobyć cenne punkty, ale przede wszystkim nabrać większej pewności siebie. – Wiadomo, że zwycięstwa budują. Stajemy się pewniejsze, silniejsze. Mimo, że zostawiamy serce na boisku, to te punkty gdzieś uciekają. Mam nadzieję, że karta w końcu się odwróci i dostarczymy sobie, jak również naszym kibicom wielu radości – mówi kapitan zespołu, Aneta Konert.

Spotkanie Dwójka PWSIiP Łomża – KS AP Poznań zostanie rozegrane w sobotę 11 listopada o godz. 16.00 w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego. Wstęp na mecz łomżanek jest bezpłatny.

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment