Szanujmy publiczne pieniądze

Szanujmy publiczne pieniądze

Trwa realizacja inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców Łomży w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jedną z nich jest budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego u zbiegu ulic Podleśnej i Browarnej. Nabierające coraz większego tempa prace wyhamowały na skutek aktów wandalizmu do jakich doszło w ostatnim czasie. O uszanowanie mienia i środków publicznych apeluje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

Budowa obiektu, który ma służyć przede wszystkim młodym mieszkańcom osiedla Maria rozpoczęła się na początku lipca. Prace przebiegające dotąd zgodnie z planem zostały zakłócone ostatniej nocy. Na powstającym boisku naruszona została świeżo położona nawierzchnia syntetyczna, ktoś zniszczył też ławeczkę oraz zasypał otwory przygotowane wcześniej pod montaż słupków.

Z gorącym apelem o uszanowanie mienia służącego użyteczności publicznej, zwraca się zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Aby ukrócić chuligańskie wybryki prosi również o pomoc mieszkańców. – Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają najmłodsi i młodzież. Boisko finansowane jest ze środków publicznych. Szanujmy więc naszą wspólną własność – mówi. – Stąd też prośba do każdego, kto będzie świadkiem dewastacji o interwencję i zawiadomienie odpowiednich służb porządkowych – dodaje.

Warto przypomnieć, iż na rogu Podleśnej i Browarnej korzystać można już z placu zabaw i siłowni zewnętrznej wraz z urządzeniami “street workout”. Wszystkie atrakcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co pokazuje jak bardzo są potrzebne w tej części miasta.

Related posts

2 Thoughts to “Szanujmy publiczne pieniądze”

  1. Deszczowa

    Wandale powinni pracować na rzecz miasta!!!

  2. lima

    Kim trzeba być by niszczyć swoje miasto?

Leave a Comment