Szansa dla łomżyńskich uczniów

Szansa dla łomżyńskich uczniów

Miasto Łomża otrzymało oficjalne zaproszenie do udziału w projekcie “Pierwszy Milion masz w Głowie”, adresowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem kilkuosobowych zespołów szkolnych będzie napisanie eseju na temat przedsiębiorczości. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Politechnika Warszawska i Krajowa Izba Gospodarcza w ramach Programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju “Ścieżki Kopernika 2.0”. Inicjatywa jest możliwa dzięki kontaktom, jakie udało się nawiązać prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu podczas wyjazdu na Dyplomatyczne Otwarcie Roku w Warszawie. – Cieszę się, że nasi uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w tym projekcie. Jest to ogromna szansa na zaprezentowanie i rozwijanie swoich umiejętności oraz odkrywanie młodych talentów. Dla niektórych może być to nie tylko ciekawa przygoda, ale wstęp do poważnej kariery – mówi Mariusz Chrzanowski zachęcając młodzież do uczestnictwa w konkursie.

Projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy stworzą drużyny “przedsiębiorczych innowatorów”. Każda szkoła może zgłosić więcej niż jedną drużynę. Zgłoszenie pozwoli na zakwalifikowanie się na zajęcia dydaktyczne, które odbędą się na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Liderzy grup zapoznają się na nich z wiedzę z zakresu pracy zespołowej, marketingu innowacji, ekonomii, prawa własności intelektualnej czy finansów. Kolejnym zadaniem będzie przygotowanie eseju o pomyśle innowacyjnym i “elevator speech” według schematów przesłanym liderom grup. Na koniec drużyny zaprezentują swoje pomysły w Krajowej Izbie Gospodarczej, gdzie otrzymają Dyplomy Brokerów Innowacji, a także zaproszenia do udziału w Forum Młodych Przedsiębiorców i Kongresie Innowacyjnej Gospodarki. Najlepsi otrzymają indeksy Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, a zwycięski zespół weźmie udział w wizycie studyjnej w zagranicznym ośrodku innowacyjnej techniki.

Udział w projekcie szkoły mogą zgłaszać do 28 lutego 2018 roku na adres e-mail: pierwszymilionwglowie@gmail.com. Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona do 720 drużyn. – Mam nadzieję, że nasze zaproszenie zainteresuje szkoły i stworzy szanse szczególnego rozwoju w kierunku przedsiębiorczości, zwłaszcza innowacyjnej dla młodzieży z Łomży – przekazuje Tadeusz Namedyński, przewodniczący Komitetu Współpracy Wschodniej oraz członek Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji w załączniku poniżej.

Załączniki

  1. informacje o projekcie

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment