Świętowali 50-lecie pożycia małżeńskiego

Świętowali 50-lecie pożycia małżeńskiego

W sobotę 6 października w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się uroczystość Złotych Godów. Pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało 20 par.

Aktu dekoracji jubilatów dokonał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, gratulując im doczekania tak “pięknej rocznicy” i życząc zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata życia, aby nadal mogli cieszyć się szczęściem swoim i najbliższych. – Rok 2018 obfituje w wiele jubileuszów, ale najważniejszym dla Państwa jest ten, symbolizujący zawarcie związku małżeńskiego – podkreślał włodarz miasta. Dodawał, że “Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które ma zaszczyt wręczać “złotym godowiczom” są dowodem wdzięczności za to, że przez 50 lat wspólnie przyczynili się do rozwoju kraju i miasta. – Przez ten okres na pewno było wiele wzlotów i upadków, ale przetrwaliście wszystko i jesteście razem. Wasza miłość przetrwała. Dla nas młodego pokolenia, którego jestem reprezentantem, jesteście wielkim autorytetem, drogowskazem – zwracał się do świętujących par Mariusz Chrzanowski.

– Pół wieku minęło bardzo szybko, były to lata pięknie przeżyte. Czasami było trudno, ale wspólnie przezwyciężyliśmy wszystko – mówiła Halina Doda. Jej mąż Wiesław dodał, że to co ma być jest zapisane “na górze”. – I tak miało być, żebyśmy wytrwali razem – mówił z uśmiechem. Szczęśliwi jubilaci dochowali się dwójki dzieci i czwórki wnucząt. Słowa piosenki Krystyny Giżowskiej “Przeżyłam z Tobą tyle lat” zanuciła Janina Chmielewska. – To jest życie, a w życiu różnie bywa, raz lepiej raz gorzej. Najważniejsze, żeby tych gorszych chwil było jak najmniej. Ważne jest pozytywne podejście, a wtedy każdy problem da się rozwiązać – podała prostą, wydawać by się mogło, receptę na trwałość małżeństwa. Państwo Chmielewscy mają trójkę dzieci i czwórkę wnucząt.

Po części oficjalnej był czas na poczęstunek w postaci tortu i symboliczną lampkę szampana. Okolicznościowy toast wzniesiony za jubilatów przez prezydenta miasta zakończyło gromkie 100 lat. Uroczystość umilił występ zespołu muzycznego Alla Breve oraz wokalistki Kingi Sokół-Palczewskiej ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych “Ja i Ty”.

Uhonorowani “Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” zostali:
1. Teresa i Mieczysław Bajkowscy
2. Marianna i Tadeusz Bałdyga
3. Hanna Bożena i Wojciech Czesław Bargielscy
4. Teresa i Mieczysław Bielscy
5. Janina i Zygmunt Tadeusz Błachnio
6. Krystyna i Witold Boć
7. Janina i Stanisław Chmielewscy
8. Teresa Anna i Franciszek Chrzanowscy
9. Halina Irena i Wiesław Kazimierz Doda
10. Zofia i Eugeniusz Domitrz
11. Kazimiera i Antoni Just
12. Zofia Alicja i Henryk Kapuściakowie
13. Teresa i Lech Kopańscy
14. Krystyna i Eugeniusz Marcin Kowalscy
15. Bogumiła i Aleksander Jan Krachało
16. Alina i Kazimierz Łoszewscy
17. Irena Helana i Jan Marcińczykowie
18. Krystyna i Witold Mleczkowie
29. Sabina i Andrzej Ołtarzewscy
20. Janina i Józef Płasiewiczowie

 

UM Łomża

Related posts

Leave a Comment