Święto lekkiej atletyki w Łomży [FOTO]

Święto lekkiej atletyki w Łomży
To było prawdziwe święto “królowej sportu” w Łomży. Na stadionie miejskim przy ul. Zjazd odbył się IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny “Prefbet Śniadowo” Łomża. W zawodach wzięło udział około 300 sportowców z różnych stron świata. Gwiazdą imprezy był Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą.

Była to czwarta edycja imprezy, która w tym roku zorganizowana została z wielkim rozmachem. Wydarzenie zbiegło się bowiem z dwoma jubileuszami: 25-leciem istnienia firmy Prefbet Śniadowo oraz 18-leciem powstania LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. W jego organizację włączyło się także Miasto Łomża, przeznaczając środki w wysokości 10 tys. zł. Prezydent Mariusz Chrzanowski nie ukrywa, że warto inwestować w promocję poprzez sport. – Coraz więcej imprez sportowych organizowanych jest w Łomży, i to tych na najwyższym poziomie. Ten mityng powoli już na stałe wpisuje się do kalendarza łomżyńskich wydarzeń. Przyjechało do nas wielu znanych zawodników. Jest to na pewno duża promocja naszego miasta i atrakcja dla mieszkańców. Mam nadzieję, że ta impreza z roku na rok będzie coraz większa – powiedział gospodarz miasta, dokonując oficjalnego jej otwarcia.

Zawody miały charakter międzynarodowy i ściągnęły do Łomży wielu świetnych lekkoatletów, którzy rywalizowali w 18 konkurencjach. W większości z nich zwyciężali faworyci. Finał 100 m kobiet najszybciej pobiegła zawodniczka UKS Bojary Białystok Klaudia Konopko. Reprezentantka kraju oraz złota medalistka mistrzostw Polski w sztafecie 4×100 nie była do końca zadowolona z uzyskanego rezultatu. – Wiatr trochę namieszał, a w sprincie jak jest przeciwny wiatr to nie ma dobrego biegania i nie da się uzyskać wartościowych wyników – tłumaczyła chwilę po przekroczeniu linii mety. W tym sezonie biegałam już poniżej 12 sekund, więc ten wynik nie jest zadowalający. – Cieszę się jednak, że tutaj wystartowałam i myślę, że będzie coraz lepiej – dodała białostocka sprinterka.

 IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża

Chyba najwięcej emocji dostarczyły zawody w pchnięciu kulą. Ta konkurencja była mocno obsadzona. Do Łomży przyjechał m.in. halowy mistrz Europy Konrad Bukowiecki. Pochodzący ze Szczytna kulomiot zwyciężył bez większych problemów. – Wynik nie jest może powalający, ale cieszę się ze startu. Jestem trochę zmęczony, bo to jest już mój trzeci występ w ciągu sześciu dni – mówił mistrz Europy z Belgradu.  Zawody potraktował bardziej jako jednostkę treningową. – Bardzo lubię Łomżę, startowałem tu już wcześniej. Wybraliśmy z trenerem taką drogę. Równie dobrze mogłem dzisiaj potrenować w Szczytnie. Wychodzę jednak z założenia, że najgorszy start w zawodach daje więcej niż najlepszy trening – tłumaczył.

 IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża

W rywalizacji kobiet na drugim stopniu podium stanęła Beata Trzonkowska z Prefbetu Śniadowo Łomża. Młodzieżowa wicemistrzyni Polski z ubiegłego roku nie była do końca zadowolona z wyniku 13,93 m. Jeszcze kilka dni temu startowała w Pile podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS, gdzie pchnęła swoją “życiówkę” na odległość 14,10 m. – Nie był to mój najlepszy start. Po ostatnich zawodach nie do końca jeszcze się zregenerowałam – powiedziała. Łomżyńska impreza była dla Trzonkowskiej kolejnym etapem przygotowań do zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Suwałkach.

Na zakończenie mityngu odbył się bieg na 5000 m mężczyzn. Zwyciężył Hiszpan Daniel Mateo Angulo. Tuż za nim z rekordem życiowym uplasował się były mistrz Europy w biegach przełajowych Szymon Kulka, który formalnie jest już zawodnikiem Prefbetu. – Biegło się ciężko, wynik mógłby być jeszcze lepszy. Jest jednak “życiówka” i nie ma co narzekać. Nie był to jego koronny dystans, gdyż zazwyczaj biega na 10000 m i półmaratony.

W zawodach nie zabrakło innych reprezentantów Prefbetu. Drugą lokatę w biegu na 600 m (U-16) zajęła Karolina Dzwonkowska, kilku lekkoatletów poprawiło swoje rekordy życiowe m.in. Przemysław Dąbrowski (5000 m), Grzegorz Sokołowski (400 m). – Z powodu problemów zdrowotnych nie wszyscy mogli wystartować. Jednak ci co przystąpili do rywalizacji zaprezentowali się bardzo dobrze i można być zadowolonym z ich występów – ocenia Andrzej Korytkowski, prezes i trener Prefbetu Śniadowo Łomża, a właściwie człowiek instytucja łomżyńskiej lekkiej atletyki.

– Impreza bardzo udana. Poziom zawodów był naprawdę wysoki. Nad Narew zjechało wielu znakomitych lekkoatletów z całego świata. Padło kilka rekordów życiowych. W świat idzie przekaz, że w Łomży dzieje się coś fajnego – podsumował główny organizator sportowego wydarzenia.

Wyniki IV Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego “Prefbet Śniadowo” Łomża znajdują się na stronie www.domtel-sport.pl.

 IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża

Poniżej komplet oficjalnych wyników uzyskanych w Mityngu:

100 metrów mężczyzn

1. HAZEMBA Chidamba. 97-01-01. ZAMBIA. 10.53
2. SMOSARSKI Dominik. 99-09-12. PKS Gwardia Szczytno. WN. 10.76
3. BEECHEY Alex. 90-01-01. GREAT BRITAIN. 10.92
4. BUDAVICIUS Nojus. 99-05-14. LITHUANIA. 11.12. PB
5. NABIAŁEK Łukasz. 89-12-26. KS Podlasie Białystok. PD. 11.12
SZCZECHOWSKI Gracjan. 98-05-18. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. DNS
MISZKIEL Marcin. 01-05-25. UKS 19 Bojary Białystok. PD. DNS
PIKURA Kamil. 99-02-13. KS AZS UWM Olsztyn. WN. DNS

100 metrów mężczyzn
Bieg 1/1. -2.0 m/s. 16:26

1. BUDAVICIUS Nojus. 99-05-14. LITHUANIA. 11.36. q YC
2. SZCZECHOWSKI Gracjan. 98-05-18. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 11.38. q
3. MISZKIEL Marcin. 01-05-25. UKS 19 Bojary Białystok. PD. 11.75. q
4. PIKURA Kamil. 99-02-13. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 12.20. q
5. CZAJKOWSKI Fabian. 01-06-08. OKLA Ostrołęka. MZ. 12.31
6. TRUSZCZYŃSKI Mikołaj. 01-12-13. GUKS Asy Dywity. WN. 12.48
7. KAMIŃSKI Kacper. 03-01-06. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 12.69
8. CHMIELNICKI Witold. 02-12-23. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 12.79

200 metrów mężczyzn
Bieg 1/4. -0.3 m/s. 19:37

1. SMOSARSKI Dominik. 99-09-12. PKS Gwardia Szczytno. WN. 21.42. SB
2. BEECHEY Alex. 90-01-01. GREAT BRITAIN. 21.58
3. NABIAŁEK Łukasz. 89-12-26. KS Podlasie Białystok. PD. 22.41
4. SZCZECHOWSKI Gracjan. 98-05-18. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 22.87
MAČIONIS Mantas. 99-09-17. LITHUANIA. DNS
TUREK Bartosz. 02-05-22. UKS Atos Woźnice. WN. DNS

Bieg 2/4. -0.4 m/s. 17:24

1. SOBOLEWSKI Jakub. 99-05-05. UKS Technik Augustów. PD. 23.82
2. PIKURA Kamil. 99-02-13. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 24.36
3. URBANOVIČ Erikas. 99-02-27. LITHUANIA. 24.73
4. CHMIELNICKI Witold. 02-12-23. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 25.62
5. BABINSKAS Julius. 02-06-16. LITHUANIA. 26.99
DUCH Jakub. 01-08-27. WLKS Nowe Iganie. MZ. DNS
KRAWCZYK Kacper. 02-07-28. KS Podlasie Białystok. PD. DNS

Bieg 3/4. -0.7 m/s. 17:26

1. TRUSZCZYŃSKI Mikołaj. 01-12-13. GUKS Asy Dywity. WN. 24.54
2. KARZA Dominykas. 01-09-16. LITHUANIA. 24.94
3. KASPERAVICIUS Marius. 00-02-28. LITHUANIA. 25.71
4. POPOVAS Aldas. 00-11-24. LITHUANIA. 26.28
MARCINKEVICIUS Rokas. 00-10-26. LITHUANIA. DQ
PLUTA Konrad. 00-02-16. MKS Pogoń Siedlce. MZ. DNS

Bieg 4/4. -1.0 m/s. 17:31

1. KVEDERAVICIUS Arnas. 00-12-23. LITHUANIA. 24.18
2. DALINSKAS Elonas. 02-04-04. LITHUANIA. 24.93
3. KAMIŃSKI Kacper. 03-01-06. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 25.29. PB
4. CELKIS Martynas. 01-11-11. LITHUANIA. 26.10
5. KULDA Justinas. 02-08-12. LITHUANIA. 26.38
BEŃ Józef. 00-07-18. KS AZS UWM Olsztyn. WN. DNS

400 metrów mężczyzn
Bieg 1/2. 15:50

1. KOZIOŁ Adrian. 98-01-03. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 53.50. PB
2. MOSIEJ Ramzes. 99-12-03. KS Podlasie Białystok. PD. 54.39
3. LOTKOWSKI Mateusz. 99-02-05. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 54.49. PB
4. WNOROWSKI Przemysław. 01-06-13. KS Podlasie Białystok. PD. 55.26
BEŃ Józef. 00-07-18. KS AZS UWM Olsztyn. WN. DQ. 162.7
DUCH Mikołaj. 01-08-27. WLKS Nowe Iganie. MZ. DNS

Bieg 2/2. 15:53

1. ROLKA Cezary. 95-08-11. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 50.35. PB
2. PLUTA Konrad. 00-02-16. MKS Pogoń Siedlce. MZ. 50.51. SB
3. LIS Dawid. 96-05-08. MKS Durasan Płońsk. MZ. 51.16. SB
4. SOKOŁOWSKI Grzegorz. 99-02-15. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 51.45. PB
5. MICHALEWICZ Mateusz. 00-06-24. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 55.58
6. ZALEWSKI Dominik. 00-08-16. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 56.53

800 metrów mężczyzn
Bieg 1/2. 18:59

1. ROLIM Emanuell. 90-01-01. PORTUGAL. 1:49.66
2. KRUK Kamil. 92-02-23. AKL Ursynów Warszawa. MZ. 1:50.87. SB
3. SULLIVAN Tom. 90-01-01. AUSTRALIA. 1:51.38. SB
4. JIERKIS Rolands. 90-01-01. LATVIA. 1:52.50. PB
5. LINDE Rihards. 90-01-01. LATVIA. 1:54.65
6. KACZAN Grzegorz. 93-02-13. AZS-AWF Katowice. SL. 1:54.71
KOCAK Patryk. 99-07-01. WLKS Nowe Iganie. MZ. DNF
WASILEWSKI Krzysztof. 94-04-01. KS Podlasie Białystok. PD. DNS

Międzyczasy
400m. 2. Emanuell ROLIM. 53.29 (53.29)

Bieg 2/2. 16:02

1. PIĄTKOWSKI Adam. 00-01-14. UKS Siódemka Ostrołęka. MZ. 2:00.13
2. DĄBROWSKI Michał. 99-10-06. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. 2:02.29. PB
3. ROGOZIŃSKI Karol. 99-01-19. UKS Siódemka Ostrołęka. MZ. 2:02.40. PB
4. MORDEL Jan. 01-02-19. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. 2:03.20. PB
5. KLIMAVICIUS Lukas. 98-12-31. LITHUANIA. 2:03.59
6. KUCHARSKI Bartosz. 00-11-20. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. 2:03.67. PB
7. SCERBACHO Karolis. 00-01-10. LITHUANIA. 2:06.20
8. RÓŁKOWSKI Adam. 00-04-11. UKS Technik Augustów. PD. 2:06.66
WIŚNIEWSKI Damian. 99-11-13. MKS Durasan Płońsk. MZ. DNS
CICHOCKI Jakub. 01-10-28. UKS Siódemka Ostrołęka. MZ. DNS

Międzyczasy
400m. 810. Karol ROGOZIŃSKI. 57.36 (57.36)

1000 metrów M U16
Bieg 1/1. 16:48

1. KIERSZTEJNA Bartosz. 98-10-01. UKS MOSiR Działdowo. WN. 2:48.27. PB
2. GAWĘDZKI Jakub. 02-04-30. UKS Technik Augustów. PD. 2:48.81. PB
3. CWALINA Bartosz. 02-07-08. KS Łomżanie Łomża. PD. 2:50.11. PB
4. JEDAMSKI Adam. 02-03-27. UKS MOSiR Działdowo. WN. 2:54.34. PB
5. TKACZUK Mateusz. 02-03-08. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 2:57.61. PB
6. DĄBROWSKI Piotr. 03-06-08. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 2:57.62. PB
7. POLETYŁO Damian. 02-02-26. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 2:58.67
8. ZIMIŃSKI Dobrosław. 02-03-04. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 3:03.62. PB
9. FOLGA Bartosz. 03-11-08. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 3:05.60
10. FRANKOWSKI Marek. 02-02-10. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 3:05.93
11. DOBYRN Bartosz. 02-09-10. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 3:06.67. PB
12. AKACKI Patryk. 03-10-04. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 3:16.09
13. PIAŚCIK Paweł. 03-02-24. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 3:34.22
14. OLEKSIAK Kacper. 04-10-11. UKS Clan Ostrołęka. MZ. 3:45.90
MĘŻYŃSKI Karol. 02-12-20. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. DNS
1500 m mężczyzn

Bieg 1/1. 19:23

1. ZENKL Adam. 95-01-01. CZECH REPUBLIC. 3:45.20. PB
2. SMOLIŃSKI Sebastian. 91-07-01. AZS UMCS Lublin. LU. 3:45.34. SB
3. KWIATKOWSKI Roman. 95-05-19. OKS Start Otwock. MZ. 3:45.59. SB
4. DĘBSKI Mateusz. 98-01-23. RLTL ZTE Radom. MZ. 3:48.31. SB
5. ZIĘBA Szymon. 99-03-16. UKS Tiki-Taka Kolbuszowa. PK. 3:49.48. PB
6. SYMERSKY Lukas. 98-01-01. CZECH REPUBLIC. 3:53.74
7. KONDEJ Mateusz. 97-02-24. GKS Wilga Garwolin. MZ. 3:54.24. PB
8. GADOMSKI Daniel. 98-10-24. UKS Siódemka Ostrołęka. MZ. 3:57.83. SB
9. NAGÓREK Marcin. 80-10-05. KS Agros Zamość. LU. 3:59.50. SB
10. MARCINKIEWICZ Adrian. 93-06-27. MKS Pogoń Siedlce. MZ. 4:00.00. PB
11. JACIUK Sylwester. 93-05-20. MKS Pogoń Siedlce. MZ. 4:05.67
12. BARANOWSKI Daniel. 00-04-12. UKS Technik Augustów. PD. 4:13.65. PB
13. ILSKI Piotr. 95-12-14. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 4:14.78
14. DOMINICI Fabrizio. 01-09-04. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 4:21.98
15. ROMAŃCZUK Marek. 01-09-09. KS Puszcza Hajnówka. PD. 4:22.77. PB
16. PAŁKIEWICZ Patryk. 97-08-24. LUKS Hańcza Suwałki. PD. 4:30.59
17. PERKOWSKI Jakub. 99-10-22. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 4:32.43
KUCHARSKI Bartosz. 00-11-20. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. DNS
MORDEL Jan. 01-02-19. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. DNS
KOZŁOWSKI Patryk. 98-11-10. RLTL ZTE Radom. MZ. DNF
DĄBROWSKI Michał. 99-10-06. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. DNS
JAROSZEWSKI Cezary. 00-08-01. KS Maków Biega. MZ. DNS

Międzyczasy

400m. 7. Patryk KOZŁOWSKI. 58.57 (58.57)
800m. 7. Patryk KOZŁOWSKI. 2:00.36 (1:01.79)
1200m. 1. Adam ZENKL. 3:00.34 (59.99)
5000 metrów mężczyzn

Bieg 1/2. 20:22

1. ANGULO Daniel Mateo. 89-08-31. SPAIN. 13:46.29
2. KULKA Szymon. 93-06-22. niestowarzyszony. …. 13:58.88. PB
3. TSEGAY Abel. 96-06-02. ERITREA. 14:11.75
4. MALINA Dawid. 91-11-18. TL ROW Rybnik. SL. 14:16.28. PB
5. GŁOWALA Robert. 92-10-29. GKS Wilga Garwolin. MZ. 14:17.00. PB
6. PANKRATOW Paweł. 95-04-10. MKS Hermes Gryfino. ZP. 14:18.10. PB
7. DUREC Peter. 92-09-12. SLOVAKIA. 14:30.52
8. KARBOWIAK Kamil. 95-05-02. LZS KL Kotwica Brzeg. OP. 14:31.52
9. KABAT Damian. 89-10-20. WMLKS Pomorze Stargard. ZP. 14:33.76
10. OSMULSKI Tomasz. 82-03-13. RKS Łódź. LD. 14:37.00
11. DĄBROWSKI Przemysław. 89-02-25. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 14:38.68. PB
12. NOWAKOWSKI Dariusz. 99-10-16. MLUKS Tarnów. MA. 14:40.47
13. ŁOBODZIŃSKI Piotr. 85-07-04. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 14:41.32
14. STYPUŁKOWSKI Patryk. 95-02-01. RKS Łódź. LD. 14:43.43. PB
15. KACZOR Mateusz. 97-03-03. RLTL ZTE Radom. MZ. 14:48.94
16. PARSZCZYŃSKI Łukasz. 85-05-04. KS Podlasie Białystok. PD. 14:51.86
17. JANKOWSKI Radosław. 98-10-13. MLKS Baszta Bytów. PM. 14:54.02. PB
18. LEOŃCZUK Andrzej. 92-11-04. KS Podlasie Białystok. PD. 15:08.25
19. LEBIODA Stanisław. 99-01-07. KKS Victoria Stalowa Wola. PK. 15:20.79. PB
SHEGUMO Yared. 83-01-11. AZS-AWF Warszawa. MZ. DNF
DOBROWOLSKI Emil. 86-11-02. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. DNF
NOWICKI Bartosz. 84-02-26. MKL Szczecin. ZP. DNF
OŚLIZŁO Łukasz. 89-05-14. AZS-AWF Katowice. SL. DNF

Międzyczasy

1000m. 5. Yared SHEGUMO. 2:44.85 (2:44.85)
2000m. 5. Yared SHEGUMO. 5:26.03 (2:41.18)
3000m. 2. Szymon KULKA. 8:14.90 (2:48.88)
4000m. 1. Daniel Mateo ANGULO. 11:05.72

Bieg 2/2. 16:56

1. MIELEWCZYK Piotr. 90-08-08. RK Athletics Warszawa. MZ. 14:54.54. PB
2. STARŻYŃSKI Andrzej. 70-01-01. UKRAINE. 14:58.98
3. CIEPŁAK Marcin. 91-01-30. TL ROW Rybnik. SL. 15:03.61
4. WASIEWICZ Krzysztof. 92-01-03. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. 15:13.83
5. KROCHMAL Paweł. 93-03-31. AKL Ursynów Warszawa. MZ. 15:15.00
6. PIRÓG Michał. 95-01-10. AZS UMCS Lublin. LU. 15:27.83
7. RACZYŃSKI Mikołaj. 92-02-06. LKS Ostromecko. KP. 15:28.38
8. ŚWIRGOŃ Adam. 94-05-19. AZS UMCS Lublin. LU. 15:48.21
9. OLSZYŃSKI Marek. 96-05-28. MKS Juvenia Białystok. PD. 15:59.59
10. KWIATKOWSKI Dawid. 93-01-21. AZS UMCS Lublin. LU. 16:15.07. PB
11. KARBOWSKI Michał. 98-06-02. UKS MOSiR Działdowo. WN. 16:47.16
12. ZYBOROWICZ Bartłomiej. 98-02-05. LUKS Hańcza Suwałki. PD. 17:16.28. SB
13. RACZYŁO Damian. 98-08-26. LUKS Hańcza Suwałki. PD. 17:46.13
SPUSTEK Marcin. 97-05-21. MKS Truso Elbląg. WN. DNF

Międzyczasy

1000m. 1. 3:02.55 (3:02.55)
2000m. 1. 5:58.17 (2:55.62)
3000m. 1. 8:59.73 (3:01.57)
4000m. 74. Marcin CIEPŁAK. 12:04.49

4×100 metrów mężczyzn
Bieg 1/1. 15:37

1. UKS 19 Bojary Białystok. PD. 43.12
26. Krystian SINIŁO. 00-10-02
85. Michał TARNOWSKI. 01-06-17
24. Artur ŁĘCZYCKI. 00-02-05
25. Marcin MISZKIEL. 01-05-25
2. LITHUANIA. 44.18
6. Mantas MAČIONIS. 99-09-17
20. Erikas URBANOVIČ. 99-02-27
6. Nojus BUDAVICIUS. 99-05-14
13. Nikas KATKEVICIUS. 99-11-12
3. KS Podlasie Białystok. PD. 44.44
777. Daniel OSTAPOWICZ. 00-03-10
778. Dawid SIMONIUK. 00-07-24
781. Jakub KALISZEWSKI. 00-01-31
783. Paweł RAMOTOWSKI. 00-06-03

Pchnięcie kulą mężczyzn

1. BUKOWIECKI Konrad. 97-03-17. PKS Gwardia Szczytno. WN. 20.76
2. ABRAMCHUK Mikhail. 92-01-01. BELARUS. 19.37
3. NASZKO Andrzej. 94-05-09. PKS Gwardia Szczytno. WN. 18.18
4. ZATAT Youcef. 95-01-01. GREAT BRITAIN. 17.82
5. DMYTRY Karpuk. 98-01-01. BELARUS. 17.01

I. II. III. IV. V. VI
BUKOWIECKI Konrad. x. x. 20.76. x. 19.86. 20.21
ABRAMCHUK Mikhail. 18.81. 18.80. 19.37. x. 19.05. 19.31
NASZKO Andrzej. 17.85. x. 18.09. 18.18. 17.95. 17.87
ZATAT Youcef. 17.70. 17.82. x. x. x. x
DMYTRY Karpuk. 16.91. 17.01. x. 16.73. x. x

Skok w dal mężczyzn

1. SAYERS Feron. 90-01-01. GREAT BRITAIN. 7.45
2. KUCH Andrzej. 91-10-27. UMLKS START Wieruszów. LD. 7.42
3. SYSKI Marcin. 98-03-07. MKS Durasan Płońsk. MZ. 6.58
4. ŁYSKAWY Przemysław. 99-01-13. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 6.43. SB
5. SORAKA Povilas. 99-07-03. LITHUANIA. 6.29
6. CHODORSKI Łukasz. 97-04-22. MKS Durasan Płońsk. MZ. 6.18. SB
7. PODESZWIK Mateusz. 01-07-31. LKS Narew Kurpiewski Łomża. PD. 5.89. PB

I. II. III. IV. V. VI
SAYERS Feron. 7.29. 7.17. 7.45. 7.25. x. 7.26
+0.6. -1.7. +0.6. +1.5. +1.0. +2.0
KUCH Andrzej. 7.15. 7.31. 7.40. 7.31. 7.15. 7.42
+0.6. +0.7. +0.9. +1.7. +1.7. +0.8
SYSKI Marcin. 4.94. 6.58. 5.51. 6.47. 6.57. 6.26
-0.6. +0.5. +1.6. +1.5. +1.1. +0.9
ŁYSKAWY Przemysław. 6.43. x. 6.40. 6.18. x. 6.34
-1.0. -0.6. +0.9. +2.0. +2.2. -1.2
SORAKA Povilas. 5.95. 6.18. 6.29. 6.08. 6.20. 6.12
+0.6. +1.8. +1.6. -0.6. +1.6. -0.8
CHODORSKI Łukasz. 6.08. x. 5.87. 5.84. x. 6.18
+0.9. +1.0. +0.7. +1.4. +1.4. +1.8
PODESZWIK Mateusz. 5.49. 5.89. x. x. 3.93. x
+1.0. +1.3. -0.8. +1.4. +1.9. +1.2

100 metrów kobiet
FINAŁ. -1.3 m/s.

1. KONOPKO Klaudia. 92-02-21. UKS 19 Bojary Białystok. PD. 12.07
2. BARTNOWSKA Weronika. 00-05-16. KS Podlasie Białystok. PD. 12.30
3. MIKIEWICZ Dominika. 01-06-19. KS Podlasie Białystok. PD. 12.58
4. PIOTROWSKA Diana. 99-11-23. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 13.06
5. ZACZKIEWICZ Wiktoria. 01-08-04. KS Podlasie Białystok. PD. 13.34
6. KOZŁOWSKA Agata. 02-07-01. KS Zamek Kurzętnik. WN. 13.35
7. BORKOWSKA Klaudia. 98-06-29. OKLA Ostrołęka. MZ. 13.37
WIŚNIEWSKA Aleksandra. 00-05-12. MKS Juvenia Białystok. PD. DNS

100 metrów kobiet
Bieg 1/2. -2.4 m/s. 16:13

1. BARTNOWSKA Weronika. 00-05-16. KS Podlasie Białystok. PD. 12.51. q
2. WIŚNIEWSKA Aleksandra. 00-05-12. MKS Juvenia Białystok. PD. 13.11. q
3. KOZŁOWSKA Agata. 02-07-01. KS Zamek Kurzętnik. WN. 13.68. q
4. BARASZKIEWICZ Julia. 02-04-10. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 14.22
5. BRZUSZCZAK Klaudia. 04-11-29. KS Zamek Kurzętnik. WN. 14.51
JATKIEWICZ Izabela. 00-04-28. GUKS Asy Dywity. WN. DNS

Bieg 2/2. -0.3 m/s. 16:15

1. MIKIEWICZ Dominika. 01-06-19. KS Podlasie Białystok. PD. 12.80. q
2. ZACZKIEWICZ Wiktoria. 01-08-04. KS Podlasie Białystok. PD. 13.38. q
3. BORKOWSKA Klaudia. 98-06-29. OKLA Ostrołęka. MZ. 13.45. q
4. MILEJSKA Matylda. 03-05-09. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 14.17
5. PRUSIŃSKA Kinga. 02-03-27. UKS Clan Ostrołęka. MZ. 14.70. PB

200 metrów kobiet
Bieg 1/2. -0.4 m/s. 19:31

1. KABANGE Mupopo. 92-09-21. ZAMBIA. 23.53
2. PTAK Ewelina. 87-03-20. WKS Śląsk Wrocław. DS. 24.22. SB
3. POTASZNIK Paulina. 98-12-09. GUKS Asy Dywity. WN. 26.25
4. BORKOWSKA Klaudia. 98-06-29. OKLA Ostrołęka. MZ. 26.72
5. SZYDŁOWSKA Aneta. 95-01-31. MKS Juvenia Białystok. PD. 26.83. SB
KONOPKO Klaudia. 92-02-21. UKS 19 Bojary Białystok. PD. DNS
KOTEWICZ Kinga. 01-07-20. KS Zamek Kurzętnik. WN. DNS
PIOTROWSKA Diana. 99-11-23. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. DNS

Bieg 2/2. -2.5 m/s. 17:20

1. WIŚNIEWSKA Aleksandra. 00-05-12. MKS Juvenia Białystok. PD. 26.80
2. KOZŁOWSKA Agata. 02-07-01. KS Zamek Kurzętnik. WN. 27.56
3. KRUAZE Gabriela. 02-09-06. MKS Juvenia Białystok. PD. 28.84
4. BARASZKIEWICZ Julia. 02-04-10. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 29.06
5. BEŃ Weronika. 00-07-18. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 29.12
6. MILEJSKA Matylda. 03-05-09. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 29.52
7. PUZAKINAITE Emilija. 03-12-17. LITHUANIA. 29.98
CZELIJ Gabriela. 03-10-28. UKS Atos Woźnice. WN. DNS

400 metrów kobiet
Bieg 1/2.

1. KABANGE Mupopo. 92-09-21. ZAMBIA. 52.24
2. BANJO Susanna. 90-01-01. GREAT BRITAIN. 54.92. SB
3. BECKFORD Lily. 90-01-01. GREAT BRITAIN. 55.27
4. GRZYMAŁA Eliza. 96-02-24. MKS Juvenia Białystok. PD. 57.64. PB
5. POTASZNIK Alicja. 00-04-24. GUKS Asy Dywity. WN. 57.66. PB
6. GADOMSKA Julia. 01-01-14. MKS Pogoń Siedlce. MZ. 57.93
BIELECKA Emilia. 99-09-04. KS AZS UWM Olsztyn. WN. DNS
ŻUK Natalia. 00-12-23. KS AZS UWM Olsztyn. WN. DNS

Bieg 2/2.

1. PRUSIŃSKA Małgorzata. 00-07-25. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 58.22. PB
2. MILANOWSKA Beata. 95-07-24. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 59.27. PB
3. WUJKOWSKA Izabela. 99-09-02. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 59.42
4. POTASZNIK Paulina. 98-12-09. GUKS Asy Dywity. WN. 60.73
5. LEMANOWICZ Maja. 01-12-01. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 62.96. PB
6. PILARSKA Paulina. 00-03-10. UKS Siódemka Ostrołęka. MZ. 63.40
KAZIMIERSKA Klaudia. 01-09-03. LKS Vectra Włocławek. KP. DNS

600 metrów K U16
Bieg 1/2. 16:36

1. KUBICKA Julia. 02-12-09. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 1:38.86. PB
2. DZWONKOWSKA Karolina. 03-03-21. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 1:43.99. PB
3. RUMIŃSKA Justyna. 03-01-15. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 1:44.90. PB
4. ADAMOWICZ Pola. 02-07-30. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 1:45.66. PB
5. TROŚCIANKO Kornelia. 03-12-02. UKS Sokół Węgorzewo. WN. 1:46.91. PB
6. SARNOWSKA Natalia. 02-05-18. KS Zamek Kurzętnik. WN. 1:50.73
7. ZIÓŁEK Weronika. 03-04-23. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 1:51.48
ZBICZYŃSKA Kornelia. 04-01-14. OKLA Ostrołęka. MZ. DNS
MIKULSKA Maryna. 02-06-14. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. DNS

Bieg 2/2. 16:42

1. STAGNI Karolina. 02-01-17. LITHUANIA. 1:45.05
2. SZYMCZYK Kornelia. 04-08-08. OKLA Ostrołęka. MZ. 1:45.33
3. MASOJĆ Wiktoria. 03-05-18. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 1:56.63
4. KOPICZYŃSKA Julia. 04-12-01. GUKS Asy Dywity. WN. 1:57.79
5. POKOJSKA Justyna. 02-01-01. UKS MOSiR Działdowo. WN. 1:59.42

800 metrów kobiet
Bieg 1/1. 18:51

1. CAMP Katherine. 90-01-01. NEW ZEALAND. 2:03.21
2. KOROL Julia. 91-01-01. BELARUS. 2:05.44
3. MALMON Oliwia. 98-06-10. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. 2:09.45. PB
4. GULCZYŃSKA Natalia. 97-01-31. MKL Szczecin. ZP. 2:11.39. PB
5. PARADOWSKA Oliwia. 01-07-20. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. 2:17.46
6. TERCJAK Zofia. 99-08-17. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 2:19.27. SB
7. PŁATEK Aneta. 99-06-15. WLKS Nowe Iganie. MZ. 2:20.52. PB
8. PETRASKAITE Dominyka. 01-05-27. LITHUANIA. 2:21.68
9. PONS Sara. 99-06-15. UKS Siódemka Ostrołęka. MZ. 2:25.59. PB
10. JANUSAITE Deima. 02-03-06. LITHUANIA. 2:28.96
11. ŻDANUK Agnieszka. 00-05-24. UKS Technik Augustów. PD. 2:29.40. PB
SARNECKA Oliwia. 01-12-20. MKL Szczecin. ZP. DNF

Międzyczasy
400m. 2. Katherine CAMP. 59.55 (59.55)

1500 m kobiet

Bieg 1/1. 19:10

1. MIKIEWICZ-ŁAPIŃSKA . 92-07-13. KS Podlasie Białystok. PD. 4:25.10
2. JUSIŃSKA Marta. 94-03-20. OKS Start Otwock. MZ. 4:32.30. PB
3. SKRZYPKO Barbara. 97-06-01. KS Podlasie Białystok. PD. 4:34.22. SB
4. CIOŁKO Sylwia. 98-03-25. KS Podlasie Białystok. PD. 4:40.01
5. BUDZIŁEK Martyna. 96-01-07. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 4:45.34. PB
6. SOBICZEWSKA Natalia. 99-06-01. MKS Pogoń Siedlce. MZ. 4:51.35. SB
7. PŁATEK Sylwia. 99-06-15. WLKS Nowe Iganie. MZ. 4:56.57. PB
8. RYNKIEWICZ Aleksandra. 99-11-19. KS Podlasie Białystok. PD. 4:56.68. PB
9. SYRYCA Karolina. 00-03-31. LITHUANIA. 4:58.27
10. PAWŁOWSKA Kamila. 00-07-18. KS Zamek Kurzętnik. WN. 4:58.69. SB
11. KOBESZKO Barbara. 98-12-03. UKS Liceum sportowe Łomża. PD. 5:14.45. PB
KUCAL Kamila. 01-04-01. ALKS AJP Gorzów Wlkp.. LB. DNS
PŁOCIŃSKA Aleksandra. 99-10-05. SRS Kondycja Piaseczno. MZ. DNS
DOMINIAK Sara. 93-01-25. RKS Łódź. LD. DNF
KRÓLIK Kinga. 99-09-26. UKS Azymut Pabianice. LD. DNS

Międzyczasy

400m. 1. Paulina MIKIEWICZ-ŁAPIŃSKA. 1:09.53 (1:09.53)
800m. 1. Paulina MIKIEWICZ-ŁAPIŃSKA. 2:22.26 (1:12.73)
1200m. 1. Paulina MIKIEWICZ-ŁAPIŃSKA. 3:35.81 (1:13.56)
5000 metrów kobiet

Bieg 1/1. 19:48

1. KACZYŃSKA Paulina. 91-07-27. WMLKS Pomorze Stargard. ZP. 16:04.37
2. MACH Angelika. 91-09-07. AZS UMCS Lublin. LU. 16:28.97. PB
3. HOŁDA Aleksandra. 96-11-27. AZS-AWF Warszawa. MZ. 16:36.88. PB
4. SOMOVA Irina. 90-01-02. BELARUS. 16:46.34
5. SŁAWIK Maria. 89-04-09. KS AZS AWF Kraków. MA. 16:48.62. PB
6. PARSZCZYŃSKA Izabela. 88-09-19. KS Podlasie Białystok. PD. 16:50.62. PB
7. PAWŁOWSKA Paulina. 95-11-18. AZS UMCS Lublin. LU. 16:54.39. PB
8. LISOWSKA Aleksandra. 90-12-12. KS AZS UWM Olsztyn. WN. 16:57.12
9. SZYSZKA Anna. 90-02-14. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 17:09.09
10. ŁAPIŃSKA Anna. 89-12-21. KS Warszawianka W-wa. MZ. 17:16.77. PB
11. WIKTORCZYK Anna. 98-07-01. WMLKS Pomorze Stargard. ZP. 17:34.42
12. POGODA Kamila. 99-06-18. MKST Astra Nowa Sól. LB. 17:54.43
13. PIĄTAK Magdalena. 00-07-10. UKS Clan Ostrołęka. MZ. 19:31.14
CZERWIŃSKA Amelia. 95-03-30. KS Warszawianka W-wa. MZ. DNF
BATRAK Natalia. 88-01-01. UKRAINE. DNF
SZPOTT Sandra. 96-01-22. PLKS Gwda Piła. WP. DNS
TRZASKALSKA Izabela. 88-01-09. AZS UMCS Lublin. LU. DNS

Międzyczasy

1000m. 3. Natalia BATRAK. 3:08.58 (3:08.58)
2000m. 3. Natalia BATRAK. 6:23.57 (3:14.99)
3000m. 1. Paulina KACZYŃSKA. 9:39.47 (3:15.91)
4000m. 1. Paulina KACZYŃSKA. 12:55.30

4×100 metrów kobiet
Bieg 1/1. 15:33

1. KS Podlasie Białystok. PD. 48.64
778. Weronika BARTNOWSKA. 00-05-16
776. Dominika MIKIEWICZ. 01-06-19
777. Aleksandra KIRYLUK. 01-11-02
775. Wiktoria ZACZKIEWICZ. 01-08-04
2. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 50.96
990. Beata DOBRZYCKA. 01-03-04
988. Dominika ŻUKOWSKA. 01-07-05
997. Natalia ZABIELSKA. 00-10-28
992. Klaudia SZYMBORSKA. 01-03-06

4×400 metrów kobiet
Bieg 1/1. 17:43

1. UKS Technik Augustów. PD. 4:00.83
192. Gabriela KONDRACKA. 01-03-08
199. Anita ŚWIACKA. 00-05-29
197. Julia FILIPOW. 00-09-25
193. Aleksandra KORZUN. 00-09-11
2. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 4:05.13
992. Klaudia SZYMBORSKA. 01-03-06
997. Wiktoria WIŚNIEWSKA. 01-11-22
988. Wiktoria TRUSZKOWSKA. 00-06-26
992. Natalia ZABIELSKA. 00-10-28

Pchnięcie kulą kobiet

1. KARDASZ Klaudia. 96-05-02. KS Podlasie Białystok. PD. 16.98
2. TRZONKOWSKA Beata. 95-05-02. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. 13.93. SB
3. SIEŃKO Magda. 99-01-27. KS Podlasie Białystok. PD. 11.74
4. CZAJKOWSKA Paulina. 98-06-19. KS Podlasie Białystok. PD. 10.15
I. II. III. IV. V. VI
KARDASZ Klaudia. 16.40. 16.91. 16.98. x. x. 16.63
TRZONKOWSKA Beata. 13.39. x. 13.60. 13.58. 13.93. x
SIEŃKO Magda. 11.64. x. 11.74. 11.12. 11.59. 11.54
CZAJKOWSKA Paulina. 9.65. 9.59. 10.15. 10.04. 9.78. x

Skok w dal kobiet

1. NAZAROWICZ Klaudia. 00-03-09. UKS Sokół Węgorzewo. WN. 5.90
2. ELCLOCK Mary. 90-01-01. GREAT BRITAIN. 5.62
3. LESKAUSKAITE Dominyka. 99-12-24. LITHUANIA. 5.50
4. SUCHECKA Kornelia. 98-01-12. UKS Siódemka Ostrołęka. MZ. 5.44
5. KOWALCZUK Aleksandra. 01-09-21. MKS Juvenia Białystok. PD. 4.82. PB
6. JUCHNOWSKA Natalia. 02-08-19. UKS MOSiR Działdowo. WN. 4.66
7. PRUSIŃSKA Kinga. 02-03-27. UKS Clan Ostrołęka. MZ. 4.31
8. BOŻOMAŃSKA Julia. 04-04-06. UKS Clan Ostrołęka. MZ. 3.56
WIŚNIEWSKA Wiktoria. 01-11-22. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. PD. DNS

I. II. III. IV. V. VI
NAZAROWICZ Klaudia. 5.62. 5.65. x. 5.72. 5.51. 5.90
+2.0. +1.9. +1.8. +1.4. +1.4. +2.5
ELCLOCK Mary. 5.57. x. 5.47. 5.62. 5.55. 5.60
+2.1. +2.5. +2.1. +2.4. +1.4. +2.1
LESKAUSKAITE Dominyka. 5.49. 5.07. 5.44. 5.50. 5.39. 5.33
+1.1. +2.3. +2.9. +2.2. +1.1. +2.2
SUCHECKA Kornelia. x. 5.28. 5.28. 5.33. 5.44. 5.37
+2.3. +2.2. +2.1. +1.4. +1.3. +1.9
KOWALCZUK Aleksandra. 4.59. 4.75. 4.57. 4.59. 4.82. 4.53
+1.0. +3.3. +1.5. +2.1. +1.8. +0.8
JUCHNOWSKA Natalia. 4.48. 4.58. 4.21. 3.39. 4.66. 2.78
+2.2. +2.5. +1.8. +1.1. +1.8. +1.2
PRUSIŃSKA Kinga. 4.31. 4.27. -. 3.92. 4.17. 3.40
+2.8. +3.3. -. +1.4. +2.5. +1.3
BOŻOMAŃSKA Julia. 3.46. 3.56. 3.24. 3.50. 3.26. 2.87
+2.1. +2.7. +1.9. +1.9. +2.7. +1.1

 

Źródło: m.in. UM Łomża

Related posts

Leave a Comment